KNJIGOLJUPCI TULUMARILI UZ SLASTICE I KOKTELE

Autor: Željka Ivančok Varga, 1. 11. 2016.

U petak, 28. listopada 2016. godine, u školskoj knjižnici u okviru Mjeseca hrvatske knjige tulumarili su svi ljubitelji čitanja, a djelić atmosfere donosimo u nastavku…

Svake godine naša škola uključuje se u Nacionalni projekt poticanja čitanja „Tulum s(l)ova“ pa smo i ovog petka uživali u druženju, čitanju, pjesmi i filmu. Nakon kratkog upoznavanja uslijedilo je ceremonijalno čitanje najdražih ulomaka, a po uzoru na talijanskog predrenesansnog pisca Giovannija Boccaccia i naši su čitatelji bili kraljevi i kraljice s krunom na kraljevskom tronu okruženi simpatičnom družinom.

Za glazbeni predah bio je zadužen Kristian Čurila, učenik 2.EK razreda, a prefinim Monte kockama počastila nas je knjižničarka Nataša Sakač (zbog velikog interesa u prilogu možete preuzeti recept!). Po maštovitim koktelima već smo naširoko poznati pa se učenica 4.THK razreda Veronika Mesarić pobrinula za raznobojna osvježenja s okusom ananasa i naranče.

Na svoje učenike bile su ponosne i profesorice Maja Markač, Melita Pesek i Željka Ivančok Varga koje su bile uz njih tijekom cijelog druženja. Nakon online povezivanja s drugim školama, uz kokice i grickalice svi sudionici odgledali su film snimljen po istoimenoj knjizi Markusa Zusaka „Kradljivica knjiga“.

Zahvaljujemo svim učenicima koji su došli na noćni čitateljski susret te ih pozivamo da se i dalje uključuju u ostale aktivnosti planirane u Mjesecu hrvatske knjige.

S obzirom na to da je središnja tema Mjeseca hrvatske knjige - kviz, proteklog su tjedna prvi razredi sa svojom profesoricom Željkom Ivančok Varga sudjelovali u zabavno – edukativnom kvizu „Svaki tjedan razred jedan“ te okušali sreću  i pokazali svoje znanje iz hrvatskoga jezika, a najbolja ekipa nagrađena je slasnom čokoladom.

Priloženi dokumenti:
recept_Monte_kocke.docx (12.42 KB)