Srednja škola Prelog

OFFICE 365 ZA ŠKOLE, Danijela Naranđa, 01.10.2019.

Poštovani učenici,

Office 365 je sustav koji je najkorištenije desktop alate za izradu sadržaja (Word, Excel, PowerPoint) preselio u oblak, čime je omogućio pristup svim dokumentima u bilo koje vrijeme i s bilo kojeg uređaja spojenog na internet.  Osim spomenutih i već dobro poznatih alata “klasičnog” Microsoft Office paketa, sustav je obogaćen i brojnim različitim alatima koji će vam koristiti u nastavi. Svim učenicima i nastavnicima srednjih škola omogućen je besplatan pristup sustavu Office 365, korištenjem svog elektroničkog identiteta u sustavu AAI@EduHr.

Svaki korisnik ima na raspolaganju pristup e-pošti s 50 GB slobodnog prostora i 1 TB slobodnog prostora za pohranu osobnih datoteka (One Drive).

Priručnik za rad u sustavu Office 365 za škole možete proučiti ovdje.

JOTFORM - izrada upitnika

Autor: Danijela Naranđa, 17. 1. 2020. 15:10

JotForm - alat za izradu upitnika. Istraži, probaj i uvjeri se u jednostavnost, originalnost izrade sasvim nove vrste upitnika.

Iskoristi predloške, besplatna prijava za izradu do pet Formi.

VOLIŠ LI DIZAJNIRATI? CANVA je za tebe...

Autor: Danijela Naranđa, 8. 1. 2020. 16:27

Surađujte i besplatno izrađujte fantastične grafičke dizajne!!!

CANVA -  Prezentacija, poster, interaktivni poster, letak, pozivnica... Canvu obožavaju početnici i stručnjaci. Probaj!

Alat za izradu interaktivnih modula - GENIAL.LY

Autor: Danijela Naranđa, 8. 1. 2020. 16:07

Alat Genial  služi za izradu interaktivnih modula ( kviz, igra, prezentacija) te uz poznavanje osnovne digitalne pismenosti i vi možete postati pravi stručnjak. Vaši kreativni radovi naći će primjenu u svakome predmetu, a možete ga koristiti i u zabavne svrhe.

Prijava je moguća uz AAI@EDuHr identitet.

U nastavku pogledajte neke od učeničkih radova.

IZRADA UMNIH MAPA

Autor: Danijela Naranđa, 17. 12. 2019. 15:55

MINDOMO

Mindomo je web alat prvenstveno namijenjen za izradu mentalnih mapa, ali i konceptnih ili organizacijskih dijagrama. Alat omogućuje dijeljenje sadržaja i time se ostvaruje suradnja.

Alat pored nekoliko plaćenih verzija sadrži i besplatan korisnički račun koji omogućava izradu od maksimalno tri mape ili dijagrama. Omogućava dijeljenje s drugim korisnicima kako bi mogli zajednički raditi na sadržajima. Besplatna verzija omogućava izvoz mape ili dijagrama u tri različita formata (tekst, slika ili mindomo format).

IGRA KRIŽIĆ-KRUŽIĆ

4. thk Finger Twister

2. gimnazija, Disney

CMS za škole logo