SREDNJA ŠKOLA PRELOG UVIJEK NUDI VIŠE

Autor: Željka Ivančok Varga, 26. 6. 2019.

Ekonomistima  besplatni udžbenici, mesarima 2800 kn mjesečne stipendije

Nova školska zgrada, budući centar kompetentnosti u ugostiteljstvu, ekonomiji i turizmu, Povelja mobilnosti, Škola za život… samo su neki od kamenčića u mozaiku kvalitete, stručnosti i izvrsnosti.

Dragi osmaši,

na važnom ste životnom raskršću i pred vama je velika odluka. Promislite i budite mudri!

Šef kuhinje, voditelj restorana, menadžer nekog poduzeća... ili pak budući student na nekom od visokih učilišta diljem Hrvatske ili Europe – sve je to ostvarivo u Srednjoj školi Prelog.

U SŠP-u možete upisati programe koji su vezani uz vrlo aktualna, tražena i deficitarna zanimanja s dobrom perspektivom i s podrškom stipendiranja Dakle, učenike koji upišu program MESAR od jeseni Vajda d.d. svaki mjesec podupire s 2800 kn stipendije i besplatnim udžbenicima.

Ne treba govoriti da je Grad Prelog postao gradić koji u ekonomskom i poduzetničkom smislu može biti uzor brojnim gradovima diljem Hrvatske. Iz te pozicije podržava i podupire ekonomski smjer i u našoj školi te će, zahvaljujući gradskoj upravi, SVE UČENIKE koji upišu smjer EKONOMIST  na školskim klupama dočekati besplatni udžbenici.

ZANIMANJA BUDUĆNOSTI!

Prošle smo godine kao jedina srednja škola u Međimurju bili „Škola za život“ u sklopu eksperimentalne kurikularne reforme. S tim ćemo važnim iskustvom i velikom prednošću započeti i novu školsku godinu 2019. / 2020. u kojoj uz već standardne trogodišnje programe
(KUHAR, SLASTIČAR, MESAR, KONOBAR, PEKAR, POMOĆNI KUHAR I SLASTIČAR, POMOĆNI KONOBAR)

i četverogodišnje programe
(OPĆA GIMNAZIJA, EKONOMIST I TURISTIČKO-HOTELIJERSKI KOMERCIJALIST)

nudimo još jedan novi, vrlo atraktivan trogodišnji program – PIVAR.

Jedini u Hrvatskoj nudimo ovo traženo zanimanje uz mogućnost obavljanja stručne prakse te sigurnog posla odmah po završetku srednjoškolskog obrazovanja.

U suvremenom smo internetskom monopolu spoznali važnost i vrijednost prenošenja životnih vještina koje zajedno s učenicima stječemo uz brojne aktivnosti, projekte, natječaje i smotre u koje se uključujemo ili ih organiziramo te tako stvaramo uspješne ljude i odgovorne građane.

STUDIRANJE NA SVIM VISOKIM UČILIŠTIMA U HRVATSKOJ I EUROPI

Učenici koji nakon završenog srednjoškolskog obrazovanja odluče nastaviti školovanje, prema našim statističkim podacima, uspješno upisuju svoje prve izbore i jednako tako ih uspješno završavaju. Dakle, možemo sa sigurnošću potvrditi da uz kvalitetnu pripremu tijekom četverogodišnjeg obrazovanja te pripremu za državnu maturu, naši učenici prikupe dovoljan broj bodova i uspješno konkuriraju svojim vršnjacima u cijeloj Hrvatskoj.

Iz godine u godinu raste interes za program Obrazovanja odraslih jer su zanimanja koja nudi Srednja škola Prelog prepoznata kao novi zahtjevi tržišta. Dakle, prateći trendove koji se odnose na traženi profil zanimanja, drago nam je da mnogima pomognemo odabrati ona zanimanja koja danas osiguravaju siguran posao, postaju brand i zbog kvalitetne edukacije tražena su vrlo često i izvan granica RH.

Već 20 godina uspješno realiziramo naše tri velike misije: potičemo stručnost i kreativnost u ugostiteljskim smjerovima, koja je prepoznata nadaleko i naširoko, poduzetnički duh i timsku suradnju u ekonomskom programu, kritičnost, izvrsnost i komunikativnost u gimnazijskom programu. Navedeno postižemo uz vrlo kvalitetne, (duhom) mlade i ambiciozne nastavnike te s pravom možemo reći da smo škola po mjeri svakog učenika.

DOĐITE! ČEKAMO VAS!