ČITANJEM SMO SE VINULI DO ZVIJEZDA

Autor: Željka Ivančok Varga, 4. 3. 2018.

Naša ekipa je izborila plasman na državno natjecanje izvrsnim multimedijskim uratkom!

Proteklog tjedna bila je održana regionalna razina kviza znanja u sklopu projekta „Čitanjem do zvijezda“ čiji je cilj poticanje čitanja. Naši natjecatelji – Nika Sraka, Željka Čižmešija, Ana Marija Bogomolec, Julija Zvonar, Nikola Mikić i Edo Milinović trebali su se pripremiti za 50 pitanja u online kvizu na temelju propisane literature. Dakle, pročitali su 3 povijesna romana – Šenoino Zlatarovo zlato, Gavranovu Juditu te Zusakovu Kradljivicu knjiga, a osim propisanih književnih djela učenici su trebali znati i brojne detalje iz životopisa ovih triju autora. Prkoseći  bolestima, odagnavši strahove te uz brojne druge obaveze hrabro su se nadali daljnjem plasmanu koji im je za dlaku izmaknuo. Tijekom rješavanja kviza učenike su pratile članice komisije – profesorica Danijela Naranđa, Kristina Maltarić, knjižničarka iz OŠ Prelog te knjižničarka Nataša Sakač.

Iako se naši knjigoljupci nisu uspjeli plasirati dalje u kvizu znanja, trud je nagrađen u kategoriji multimedijskog uratka pa je tako preloška filmska ekipa pozvana na državno natjecanje. U izradi ovog videouratka u trajanju od 3 minute sudjelovali su sljedeći učenici: Andromeda Šlibar, Mirna Tomljanović, Edo Milinović, Nikola Mikić i Kristian Čurila. Naše snimateljsko oko bio je Filip Mihalec uz stručnu pomoć i podršku stručnih suradnica Tanje Lilić i Petre Perhoć te knjižničarke Nataše Sakač. Veliko hvala upućujemo i obiteljskoj farmi Labaš Horvat, a ponosna mentorica Željka Ivančok Varga od srca čestita svim natjecateljima koji su sudjelovali u objema kategorijama te puno sreće u daljnjem natjecanju. Bravo!