Sjajna izložba stijena, minerala i fosila održana u SŠP

Autor: Đurđica Katanec, 15. 2. 2013.

U dvorani naše škole 13. i 14. veljače po prvi je put održana izložba stijena, minerala i fosila koju su pripremile profesorice Valentina Pirc-Mezga i Dorotea Delimar s učenicima 3. i 4. razreda gimnazije. Na izložbi je bio predstavljen i rad planinarske grupe koji vodi Josip Bajsić, stručni učitelj.

Ove školske godine po prvi je put u Srednjoj školi Prelog održana izložba stijena, minerala i fosila  pod vodstvom prof. Valentine Pirc-Mezga i prof. Dorotee Delimar. Kod priprema su sudjelovali učenici trećih i četvrtih razreda gimnazije koji su pripremili materijale, zajedno s profesoricama skupili pozamašnu zbirku minerala i stijena, te ukrasili dvoranu u kojoj se odvijala izložba.

Tijekom dva dana, 13. i 14. veljače, posjetitelji su mogli uživati u raznovrsnim primjercima rijetkih stijena i minerala, uz edukativne plakate prisjetiti se vremenskog slijeda geološke prošlosti Zemlje, uključiti se u izradu nakita koji se mogao i kupiti, pratiti poučne prezentacije i filmove. Prikaz geoloških razdoblja u dvorani je omogućio putovanje pomoću fosilnih ostataka biljaka i životinja te stijena iz pojedinog razdoblja.

Posebni kutak u dvorani imala je planinarska grupa koju vodi Josip Bajsić, stručni učitelj, a posjetiteljima je zajedno s planinarima SŠP-a pričao o dosadašnjim planinarskim pohodima te o priboru koji je neophodan za svakog pravog planinara. A kamo krenuti u potragu za zanimljivim stijenama nego na planine!

Iako je održana po prvi put, izložba je dobila puno pohvala i pozitivnih kritika, odaziv posjetitelja je bio bolji od očekivanog što je znak da je ovo samo početak još jedne zanimljive manifestacije u Srednjoj školi Prelog.

Još jednom hvala svima koji su sudjelovali na sjajnoj organizaciji!

Ružman Sandra i Bermanec Elena (3.G)

GALERIJA SLIKA