VESELIM KONCERTOM DAROVANA LJUBAV I PRIKUPLJENA NOVČANA SREDSTVA

Autor: Željka Ivančok Varga, 21. 2. 2017.

U dvorani Doma kulture ove je nedjelje, 19. veljače, održan koncert Srednje škole Prelog za klub Duga. Koncert je plod dugogodišnje suradnje ove odgojno-obrazovne ustanove i preloškog kluba koji okuplja osobe s intelektualnim teškoćama.

Na nedjeljnom koncertu koji je održan 11. godinu zaredom nastupili su brojni SŠP-ovci i to kao pjevači, svirači, plesači i glumci. Pred razdraganom i veselom publikom u čijim su prvim redovima dominirali štićenici preloške Duge te čakovečkog kluba Mura, predstavili su se mladi pjevači: Jana Kovač, Nives Novak, Denis Makar, Justin Sabolčec, Dorian Gašparlin, Marija Recek, Valentina Ekart i Jasmina Vuković.

SSvojim nastupom publiku su oduševili članovi školskog benda: Valentina Ekart, Marija Recek, Kristian Čurila, Justin Sabolčec, Dorian Gašparlin i Nikola Mikić.

Posebno veselo bilo je za vrijeme izvođenja igrokaza „Snoboki“ kojim su mladi glumci - Alijana Bogdan, Madlen Glavina, Đulijana Horvat, Mario Janušić, Manuel Oršoš, Senad Oršuš, Matija Šafarić i Sandra Topolko publiku podsjetili na stare običaje prošnje te zavrzlame koje tijekom toga mogu nastati.

Publika je s oduševljenjem pratila i plesne točke SŠP-ovaca te nastup posebnih gostiju, članova Puhačkog orkestra Grada Preloga.

U ime Grada Preloga okupljene je toplim riječima pozdravio predsjednik Gradskog vijeća Grada Preloga Goran Gotal, dipl. iur. Voditeljica kluba Duga Smiljana Strahija zahvalila se u ime štićenika svima koji su nastupili istaknuvši kako je svaka podrška koju klub, ali i cijela Udruga osoba s intelektualnim teškoćama Međimurske županije, pod čijim okriljem Duga i Mura djeluju, dragocjena: „Darovati svoje vrijeme i talent za nekoga znači pokloniti dio sebe i svoje ljubavi, a to je neprocjenjivo. Veliko hvala svima na tome.“

Na koncertu je prikupljeno 3.480,00 kuna, koje će biti položene na žiro račun Kluba.

Kao i ranijih godina,  ove je godine također glavnu „organizacijsku palicu“ imao prof. Mišo Rašan, koji je prije 11 godina inicirao koncerte SŠP-a za Dugu. Osim njega, u pripremi su sudjelovali i drugi djelatnici škole, a posebno nastavnici Slađana Herman, Nina Strahija i Damir Rodiger, dok je preloške puhače za nastup pripremio njihov voditelj Igor Hrustek, prof. Za lijepo uređenu pozornicu pobrinula se Turistička zajednica Grada Preloga, a koncert su vodili učenici SŠP-a Sanja Varga i Mislav Kovač. Štićenici Duge na kraju su sve izvođače i publiku darivali prigodnim poklonima koje su sami izradili.

Tekst: Sanja Pigac, prof.