GASTRONOMSKIM DELICIJAMA OBOGATILI SMO OVOGODIŠNJU NOĆ MUZEJA

Autor: Željka Ivančok Varga, 1. 2. 2017.

Kao i proteklih godina, Srednja škola Prelog uključila se u realizaciju manifestacije Noć muzeja koja je bila održana u petak, 27. siječnja 2017. godine u preloškom Muzeju Croata insulanus.

Muzej Croata insulanus Grada Preloga zajedno s Gradom Prelogom, Turističkom zajednicom Grada Preloga, Domom kulture Grada Preloga te Knjižnicom i čitaonicom Grada Preloga uključuje se u ovu manifestaciju već četvrti put, a naša škola zaslužna je za bogatu gastronomsku ponudu te iz godine u godinu dokazuje da obrazuje kvalitetne mlade ljude iz područja ugostiteljstva i turizma.

Iako je tema ovogodišnje Noći muzeja bila glazba, brojni gosti i uzvanici nisu mogli odoljeti raznovrsnoj ponudi jela i slastica koje su pripremili naši učenici i njihovi mentori. Tako su posjetitelji mogli kušati neodoljive kanape sendviče raznih okusa i boja, paštetu od pilećih prsa i pileće jetre, zanimljive roladice punjene povrćem i paštetama te umotane u pršut. Također, bila je poslužena kuhana domaća šunka uz umak od hrena.

Što se tiče kuharskog dijela, pohvalu zaslužuju učenice  Melita Kolarić (3.THK) i Ivana Kovačić (2.KU) pokazavši svoje umijeće uz stručnu pomoć mentora Danijela Naranđe. Ova Noć muzeja bila je prvi izazov i za našeg novog stučnog učitelja Zorana Tomašića koji je nadzirao rad trojice konobara iz 1. THK razreda – Filipa Bogdana, Jakoba Đakovića te Patrika Petkovića. Tradicionalna torta Srednje škole Prelog bila je šećer na kraju ovogodišnje manifestacije. U njenoj izradi sudjelovali su učenici 2. SK  razreda uz stručnu pomoć učitelja Vlade Tureka.

Srednja škola Prelog rado se uključuje u brojne manifestacije na području grada Preloga te uvijek iznova nastoji oduševiti goste i posjetitelje zanimljivim novitetima u području gastronomije, ugostiteljstva i turizma.

Ukupno: 15320971