Kuhajte smireno i s ljubavlju jer ljubav je lijek za sve bolesti...

Autor: Đurđica Katanec, 5. 10. 2015.

Povodom Svjetskog dana srca koji se obilježava 29. rujna međimurska podružnica udruge Veliko srce malom srcu organizirala je kulinarsku radionicu u našoj školi

Sve je lako kad si mlad i sretan i zdrav.  I tada možeš, kao SŠ Prelog, svojim zalaganjem i dobrom voljom doprinijeti  nečem velikom i lijepom. To se dogodilo prošlog tjedna kada je u našoj školi organizirana radionica s ciljem osvještavanja (prije svega) roditelja djece sa srčanim greškama, a onda i naših mladih kuhara koji će ubrzo pripremati hranu s ciljem da doprinesu zdravlju budućih generacija.

Predavanje vezano uz pravilno kombiniranje namirnica i njihovih količina održao je g. Nenad Bratković, magistar nutricionizma, sveučilišni magistar fitofarmacije i dijetoterapije, koji je ujedno pripremio i jelovnike za radionicu.

Svjetski poznati  Master Chef, g. Branko Ognjenović, kuhao je hranu  koja je vjerojatno premalo zastupljena u našoj svakodnevnoj prehrani: rižoto od ječmene kaše i šampinjona, juhu od cikle, crnu repu s tunom, pureće polpete na pireu od patlidžana, salatu od heljde i crne repe s tunom, rižoto od prosa s kuhanom junetinom, file skuše na podlozi kus kusa i špinata, jabuke s cimetom i preljevom od sira i meda.

(Vjerujte da tog dana nije bilo jednostavno prolaziti pored naših kabineta odlazeći na redovnu nastavu. Mirisi su gotovo sve motivacije na početku sata skrenuli u "krivom" smjeru, no – preživjeli smo:-)

I naravno da ovaj plemeniti događaj nismo samo mirisali i pratili pogledom. Naši su učenici 2.KU razreda zasukali rukave, rame uz rame s g. Ognjenovićem razmijenili  iskustva, pomagali mu, a Master Cheff je prepoznao kvalitetan rad te ih pozvao u goste u studio u Zagreb i ponudio im svoje sponzorstvo!

Bila je to zanimljiva i hvalevrijedna suradnja, poučna radionica i ugodna degustacija uz druženje.

Izvještaj je najbolje završiti riječima  g. Ognjenovića: "Kuhajte uvijek smireno, polako i s ljubavlju, jer ljubav je lijek za sve bolesti!"

GALERIJA SLIKA