Nestalo je juhe od bundeve!

Autor: Đurđica Katanec, 9. 6. 2015.

Vrtićka skupina Limači iz Dječjeg vrtića Fijolica sudjelovali su prošlog tjedna s nama u projektu Čitajmo svi, veliki i mali

Naše maturantice Veronika Mesarić i Paula Dravec i dalje se službeno ne mogu oprostiti od škole. Odlučile su našim Limačima pročitati priču Juha od bundeve. Naime, to je nastavak projekta Čitajmo svi, veliki i mali u koji smo se uključili zajedno s 10-ak timova koje čine vrtići, osnovne i srednje škole iz Čakovca te naš tim iz Preloga u sastavu Osnovne škole Prelog, Dječjeg vrtića Fijolica te Srednje škole Prelog.

Limači su bili odlični! Lijepo su se predstavili, pažljivo su slušali priču, sa zanimanjem su prepričavali odslušano i sudjelovali u razgovoru.

Slijedio je mini masterchef – zajedno smo prema događajima iz priče probali i mi skuhati juhu od bundeve! Jedni su bundevu rezali, drugi su juhu solili, a treći miješali. Zašto? Poučeni iskustvom patka, mačka i vjeverice shvatili su da je tako najpametnije :-)

Za vrijeme krčkanja juhice zaigrano su glumili potres i dirigenta, a onda je slijedio gotovo pravi meni a la carte…

Tužno je ipak ovaj naš događaj završio jer je juhe na kraju – nestalo. Limači su navalili, a tete i naše maturantice ostale su gladne :-/

Drage naše tete Kristina i Nikolina, zahvaljujemo na susretu i dobroj volji. Kao znak isprike obećavamo vam za idući put duplu porciju! I pozdravite ravnateljicu Brankicu Mezga :-)

Od srca hvala našoj stručnoj učiteljici Biserki Tarandek i učenicima 3.THK razreda na pomoći oko kuhanja očito najukusnije juhice, kolegi Josipu Bajsiću, Ivi i Matiji na serviranju mini (naravno, bezalkoholnih) koktela.

GALERIJA SLIKA