4.G: Druga perspektiva

Autor: Đurđica Katanec, 14. 4. 2015.

Našim maturantima opće gimnazije, bivšim učenicima Osnovne škole Prelog, ostvario se životni i matematički san koji svoje začetke vuče još iz vrtićkih dana ;)

U utorak, 7. travnja, desetero maturanata  (Dominik Baranašić, Josipa Čonkaš, Miroslav Sinković, Josip Šelja, Ivana Štampar, Stjepan Vargek, Daria Vuk, Lucija Vuk, Luka Zvonarek te Luka Žeželj) posjetilo je OŠ Prelog te održalo redovne sate matematike trima razredima osmaša. Svaki od učenika naše srednje škole održao je po dva sata, radeći s troje ili četvero učenika OŠ, a u svim se razredima obrađivala ista nastavna jedinica – valjak.

Koliko god se to mnogima činilo nemoguće, zaista smo se potrudili da na što zanimljiviji način riješimo sve matematičke probleme koji su se postavili pred nas.

Naravno, našlo se tu vremena i za izmjenu iskustava, za gomilu pitanja o srednjoj školi i gimnazijskome programu.

Sudeći prema oduševljenju i pozitivnim komentarima nakon svakog pojedinog sata, prognozira se više ovakvih susreta i suradnje između OŠ Prelog i SŠ Prelog. Zahvaljujemo prvenstveno profesoru Dejanu Ivaneku koji je došao na ideju za ovakvom suradnjom, zatim učiteljicama matematike Danijeli Režek i Lidiji Vugrinec koje su spremno prihvatile svoj dio zadatka te su olakšale realizaciju satova.

U svoje osobno ime i u ime svih gore navedenih učenika mogu reći da je za nas ovo bilo samo još jedno u nizu predivnih iskustava iz ove škole, stoga pozivamo sve osmaše koji se još uvijek dvoume koju srednju školu odabrati, da odaberu SŠP jer u njoj svojim zalaganjem i trudom možete dogurati i do uloge profesora, pa makar na samo jedna dan! :-)

Josipa Čonkaš, 4.G