I ove godine ZA DUGU!

Autor: Đurđica Katanec, 16. 3. 2015.

Održan jubilarni deseti koncert za prijatelje i članove kluba Duga

U nedjelju, 15. ožujka 2015., u Domu kulture Grada Preloga održao se jubilarni koncert za prijatelje i članove kluba Duga koji već 10. godinu za redom vrlo uspješno organiziraju učenici Srednje škole Prelog. Duša ovog koncerta je naš profesor Mišo Rašan koji vrlo pomno i kritički bira i poziva izvođače na koncert, a da je stvar poprimila vrlo ozbiljnu „notu“ govori i činjenica da se nastupi dogovaraju i rezerviraju godinu dana unaprijed :-)

Na velikoj pomoći i podršci u organizaciji manifestacije zahvaljujemo i našem ravnatelju Tomislavu Greguru koji je ponosan i sretan što naša škola već 10 godina skromno ali s veseljem i od srca pomaže Klubu.

Tko su i što su članovi Duge najljepše je opisala upravo njihova voditeljica Brankica Mezga: „Članovi „Duge“ su osobe koje svojom jednostavnošću, veseljem i nasmijanim licima podsjećaju ostale na prave vrijednosti postojanja. Tako njih desetak uspijeva usporiti svakodnevni brzi tempo volontera i uvesti ih u svoj svijet u kome vladaju drugačiji prioriteti…“

Za te važne i velike ljude osmislili smo zanimljiv program, trenutak veselja, plesa i pjevanja kroz koji su nas vodili naši učenici Sanja Varga (1G) i Mislav Kovač (1G).

Led je probila grupa glazbenih entuzijasta naše škole (tj.bend:) - Igor Šipek (3G), Benjamin Mihoci (3G), Petar Čanadi (3THK) i Filip Balog (4THK). Svojim vokalima su publiku počastili Esmeralda Slaviček (3.G), Emili Tkalčec (1.SK), Filip Balog (4.THK) i Marija Blagus (3.EK).

Plesni centar Glorius oduševio nas je latinoameričkim ritmovima (u izvedbi mlađih generacija te dvoje učenika naše škole, Karle Posavec i Marka Štefana) pod vodstvom naše profesorice njemačkog jezika, Tanje Baksa. Predstavili su nam se i tamburaši KUD-a Seljačka sloga Prelog pod vodstvom Igora Pergara. Poznatu ariju iz opere Carmen i ljubavnu međimursku popevku izvele su nam dvije renomirane glazbene dive - Karolina Matjašec (solo) i Martina Jakšić (glasovir). Da i naše profesorice nisu za „hititi“ dokazale su Đurđica Katanec, prof. hrvatskog jezika, Ivana Martinec, prof. turističke grupe predmeta i Mirjana Hržić, prof. matematike koje su otpjevale dvije pjesme. Publiku je oduševio i Tomislav Trupković, priznati sportaš među osobama s invaliditetom iz udruge Mura. Za kraj je veselo društvo u dvorani svojim dolaskom i glasom počastio Mirko Švenda – Žiga.

Susret je završio poticajnim riječima dvoje dugogodišnjih suradnika – voditeljice kluba Duga i ravnatelja SŠ Prelog.

Naš će ravnatelj prikupljeni novac (2.578 kn) uplatiti u ime Srednje škole Prelog i, naravno, u ime svih posjetitelja na račun udruge Mura u okviru koje djeluje i klub Duga.

U ime pak Srednje škole Prelog velika i najljepša hvala svima na dolasku i prilozima. Naravno da se vidimo dogodine! :-)

GALERIJA SLIKA

Tekst: Ivona Čerepinko i Roberta Hozjak (4.EK)