SŠP na Sajmu poslova: Spremni smo nezaposlenosti pokazati zube

Autor: Đurđica Katanec, 2. 11. 2014.

U sklopu Sajma poslova održanog u Čakovcu 29. listopada izdvojene  su prezentacije, odnosno predstavljanja pojedinih institucija i škola. Tako su našu školu predstavili

Tin Goričanec, Veronika Mesarić, Patricija Zadravec, Ines Tisaj, Karlo Kivač i Paula Hančić, baš kao pravi mladi poduzetnici.

Hrvatski zavod za zapošljavanje kroz Sajam poslova želi omogućiti direktan kontakt poslodavaca s onima koji traže posao - nezaposlenim osobama, ali i svim ostalima koji se nalaze na tržištu rada.

U srijedu 29. listopada održan je Sajam poslova u Čakovcu koji je posjetila i Srednja škola Prelog. Odlično su nas i sebe predstavili naši ekonomisti i slastičari.

Slastičari su nudili slastice i zalogajčiće koje su sami izradili. Neke dekoracije od tijesta su radili na licu mjesta da prikažu svoje vještine. Svoj su stol u jesenskim tonovima dekorirali bršljanima i bundevama. Slastičarsku ekipu su činili: Tin Goričanec (3.KU), Veronika Mesarić (3.SK), stručni učitelji Naranđa Anica, Škvorc Vesna i Turek Vlado.

Ekonomisti - Patricija Zadravec, Ines Tisaj, Karlo Kivač i Paula Hančić - predstavljali su svoju vježbeničku tvrtku Dramita d.o.o. Štand su ukrasili ukrasnim jastučićima, madracima, plakatom sajma „Ambienta“ koji su nedavno posjetili. Uz to se na laptopu prikazivala i kratka prezentacija o Dramiti kako bi posjetitelji što više saznali o njoj. Učenike je vodila prof. Mirela Petković.

Našu tvrtku elegantni su i simpatični ekonomisti predstavili uglavnom mlađoj generaciji koja je bila zainteresirana za zanimanje ekonomista. Mladi su interesenti htjeli saznati kako funkcionira prava tvrtka, a usput su dobili i letke za upis u našu školu.

Ugođaj je bio ugodan i dobar, popraćen  znatiželjnim i zainteresiranim posjetiteljima kojih svake godine ima sve više.

Tekst: Patricija Zadravec i Ines Tisaj (3.EK)