LifeClass Terme Sveti Martin potpisale sporazum o stipendiranju četvero učenika iz naše škole

Autor: Đurđica Katanec, 24. 10. 2014.

Adela Radiković, Paula Flac, Patrik Novak i Gordana Oršuš postali stipendisti zahvaljujući suradnji Srednje škole Prelog i Toplica Sveti Martin

Generalni direktor Termi Sveti Martin - Branimir Blajić sa četvero je naših učenika potpisao ugovor o stipendiranju za vrijeme njihovog  srednjoškolskog školovanja.

Kako je Srednja škola Prelog jedna od vodećih institucija u Hrvatskoj po pitanju srednjoškolskog obrazovanja turističkog kadra, potrebno je učiniti maksimum kako bi učenici, budući turistički radnici, uz teorijsko znanje stekli i praktične vještine koje su potrebne za samostalno i kvalitetno obavljanje poslova.

Suradnja između Toplica Sveti Martin i Srednje škole Prelog započela je već u lipnju ove godine kada je između Srednje Škole Prelog i Termi Sveti Martin potpisan sporazum o suradnji, koji se temelji na ostvarivanju praktične nastave učenika koji tako praksu djelomično odrađuju i u ovom najvećem turističkom poduzeću u regiji.

Kao druga faza suradnje slijedi i konkretan korak pri financiranju najboljih učenika, a upravo je s njima u Termama Sveti Martin potpisan ugovor o stipendiranju. Tako će od sada Radiković Adela, 2. razred THK (turističko-hotelijerski komercijalist), Flac Paula, 1. razred KU (kuhar), Novak Patrik, 1. razred THK (turističko-hotelijerski komercijalist), Oršuš Gordana, 1. razred SL (slastičar) biti stipendisti LifeClass Termi Sveti Martin. Upravo je to ono što im garantira određenu financijsku pomoć u školovanju, kao i mogućnost zaposlenja nakon završenog školovanja.

(preuzeto s emedjimurje.hr)