BRAVO ZA BRONČANU TORTU ŠARMANTNE SAMANTE

Autor: Đurđica Katanec, 5. 10. 2014.

SŠP: na Interslastu 2014. osvojena bronca! Naša slastičarka Samanta Nemec (3.SK) vrlo je rano dospjela u društvo vrhunskih slastičara. Čestitamo!

Europski kongres slastičarstva i sladoledarstva Interslast 2014. ponudio je našim slastičarkama upoznavanje s novitetima svjetskog slastičarstva, a mi smo njima ponudili profesionalni pristup u pripremi tradicionalnih slastica i tortu koja je oborila hrvatsku slastičarsku reprezentaciju (žiri).

Manifestacija se sastojala od nekoliko programa. Srednja škola Prelog sudjelovala je u radionici međimurske gibanice. Veronika Mesarić (3.SK) i njezin mentor, stručni učitelj Vlado Turek demonstrirali su izradu gibanice – slaganje savršenih slojeva u cjelinu kojoj rijetki odolijevaju. Hvala im na kvalitetnoj prezentaciji koja je dobila brojne pohvale!

Tridesetak natjecatelja slastičara u dvije kategorije (juniori do 23 godine i seniori) najveće su majstorstvo i kreativnost usmjerili u pripremu torte i minjona čijom su kreacijom morali dočarati ovogodišnju temu kupa - boje jeseni. U seniorskoj je kategoriji naša učenica Samanta Nemec u stvarno vrlo mladim godinama vjerojatno prvi put nadmašila samu sebe pripremivši pravi jesenski buket, jesensku tortu s kojom je osvojila broncu. Za uspjeh na koji smo zaista ponosni svakako je zaslužna i Senka Švogor, Samantina mentorica iz Zadruge branitelja Eko regija. Čestitke objema, očito je da ste odličan tim!

Bok uz bok, rame uz rame, torta uz tortu – bilo je to divno druženje učenika, mentora, profesionalaca i amatera u kojem su svi bili izjednačeni u ogromnoj strasti i ljubavi prema slasticama. A Srednja škola Prelog u tom se društvu našla među najboljima. Svaka čast!

Dok je mladih cura poput Samante i Veronike (i Srednje škole Prelog:), hrvatsko slastičarstvo i slastičarska turistička ponuda imaju velik potencijal i lijepu budućnost.

Najbolji slastičari bili su u društvu ministara Lorencina i Hajdaša Dončića