Sandra i Denis najbolji učenici SŠ PRelog

Autor: MARIJA OTO, 28. 5. 2014.

Na maturalnoj večeri učenika SŠ Prelog održanoj 23. svibnja 2014. u restoranu Kristal u Čakovcu odabrani su najbolji učenici četverogodišnjeg i trogodišnjeg programa.

Na kraju još jedne životne stranice našlo više od 120 maturanata Srednje škole Prelog, generacija 2013./2014. Svoje osnovnoškolske klupe zamijenili su onim srednjoškolskim prije tri, odnosno četiri godine i u njima su proveli najljepše dane svojeg srednjoškolskog obrazovanja, dane koji nekad bili uspješni, a nekad malo manje uspješni. Ipak, stigli su do kraja. I sada u svečanim haljinama i odjelima slave završetak jedne i otvaranje druge, njima još uvijek nepoznate, životne stranice.

Na maturalnoj su večeri, koja se događa se samo jedanput u životu, maturanti i maturantice zabljesnuli su i zadivili sve prisutne profesore i roditelje. U noći punoj emocija, ponosa, smijeha i zabave zaboravljeni su svi ispiti, neprospavane noći i beskrajne obaveze. Stali su ispred svih nas i zajedničkim snagama ponosno otpjevali pjesmu Jalta, Jalta, praćeni dvjema sjajnim gitaristicama Barbarom Zadravec i Anamarijom Kramar. Barbara i Anamarija neumorne su glazbenice bez kojih nije mogla biti održana niti jedna svečanost u SŠ Prelog, pa tako ni ova maturalna večer.

Program je započeo uvodnom riječi ravnatelja SŠ Prelog koji je pozdravio sve prisutne te je zaželio maturantima puno uspjeha i sreće u novim životnim izazovima. A tada je na red došlo nagrađivanje svih sudionika državnih i županijskih natjecanja te proglašenje najboljih učenika četverogodišnjeg i trogodišnjeg smjera.

Ove godine titulu najbolje učenice četverogodišnjeg smjera s ponosom nosi viceprvakinja državnog natjecanja u poznavanju hrvatskoga jezika i županijska prvakinja natjecanja iz geografije Sandra Ružman, 4. G2.

Najbolji učenik trogodišnjeg programa je Denis Kraljić, učenik 3. KU razreda koji od prvog razreda sudjeluje na svim većim državnim manifestacijama i smotrama za učenike ugostiteljskih smjerova te na njima postiže vrhunske rezultate.

Najbolja je učenica pomoćnog programa Tea Šafarić, učenica koja je sva tri razreda završila odličnim uspjehom.

Nakon službenog dijela programa maturanti su najprije zaplesali sa svojim roditeljima, a onda i sa svojim profesorima.

Također, bilo je organizirano i plesno natjecanje, a najbolje su se pripremili učenici 4.G2 razreda Ivan Židov i Valentina Pongrac koji su u žestokoj konkurenciji uspjeli izboriti prvo mjesto i titulu najboljih plesača SŠ Prelog.

Zabava se je nastavila do ranih jutarnjih sati, ali sigurni smo da je njima prošla u trenu te bi ju ponovili još nebrojeno mnogo puta. Zahvaljujemo svima koji su omogućili da ova večer bude posebna i uspješna, a najviše ovogodišnjim maturantima koji su je učinili nezaboravnom. Želimo im puno sreće uspjeha u daljnjem životu te da im, kako su i sami na početku otpjevali: Cijeli ovaj svijet sja u suncu.