Izabran naj glas SŠ Prelog

Autor: MARIJA OTO, 9. 5. 2014.

U srijedu, 7. svibnja 2014. održan je naj glas Srednje škole Prelog te dan sporta.

Ove je godine, kao i svake do sad, u Domu kulture grada Preloga održan je naj glas Srednje škole Prelog. Za natjecanje u pjevanju prijavilo se devetero natjecatelja koji su svoje glasnice brusili tijekom cijele školske godine, što kod kuće, a što na satovima glazbene umjetnosti u školi.

Glasovne mogućnosti tako su međusobno odmjerili: Klara Blažeka (2.G), Filip Balog (3.THK), Lara Kalšan (1.G), Ana Mičić (1.G), Marina Paragi (4.THK), Esmeralda Slaviček (2.G), Marija Blagus (2.EK), Kristina Škrlec (2.SK) te Igor Šipek (2.G).

Stručni žiri, sastavljen od profesora Miše Rašana i Ivane Martinec te bivše učenice SŠ Prelog i prošlogodišnje pobjednice naj glasa Eve Embreuš, imao je vrlo težak zadatak jer su svi natjecatelji izvrsno odradili svoj posao. Miljenik publike bio je Igor Šipek koji je cijeli Dom kulture digao na noge i zaradio najveći pljesak.

Ipak žiri je imao posljednju riječ: 3. mjesto osvojila je Marija Blagus, 2. mjesto osvojila je Marina Paragi, a naj glas Srednje škole Prelog ove je godine osvojila Lara Kalšan.

Ove je godine naj glas imao i jedno veliko iznenađenje za svoju publiku. Naime, dok je strogi žiri vijećao i odabirao pobjednika, na pozornici se pojavio pravi profesorski duet: Damir Rodiger i Ivana Martinec koji su u zajedno otpjevali pjesmu Princeza.

A nakon njih Lutku za bal otpjevali su Denis Maruševac (3.SKK) te profesorica Mirjana Hržić.

Nakon naj glasa već tradicionalno održan je dan sporta koji je ove godine organiziran kao dan pješačenja i bicikliranja. Prvi i drugi razredi pješke su se uputili od Doma kulture prema ribičkom domu u Otoku, a treći i četvrti razredi krenuli su put Oporovca. Oni koji su u školu došli biciklom, krenuli su u pratnji profesora Delladija istima prema HE Čakovec te usput vidjeli i staro korito rijeke Drave.

Galeriju svih slika pogledajte OVDJE.