Promocija zdravog kuhanja u DG sportu

Autor: MARIJA OTO, 6. 5. 2014.

Učenici SŠ Prelog gostovali su 3. 5. i 4. 5. 2014. u DG Sportu u Prelogu na Danima sporta i zdravog života te su pokazali razne načine pripreme zdravih obroka.

Važan dio zdravog načina života je i provođenje pravilne odnosno zdrave prehrane. Hrana je naša svakodnevna potreba i vrlo je važnu kakvu hranu, koliko i kada je unosimo u organizam.

Dnevno je potrebno osigurati unos hranjivih sastojaka prema potrebama vlastitog tijela. Svježe voće i povrće, riba, mliječni proizvodi bi trebale činiti glavninu ishrane, ali naravno u umjerenim količinama. Hrana je važna za zdravlje, te čini važan aspekt društvenog života.

U skladu s time učenici SŠ Prelog smjera kuhar, slastičar, pekar i hotelijersko-turistički komercijalist zajedno sa svojim stručnim učiteljima kuharstva i slastičarstva dva su dana pripremali zdrave obroke koje su mogli kušati posjetitelji sajma.

Na stolu naših kuhara i pekara mogle su se kušati pizze s povrćem, ražnjići s povrćem, zdrave salate, povrće pripremljeno u woku, razne vrste kruha (npr: kruh s bučinim uljem, kruh sa sjemenkama, integralni pšenični kruh) te razni sirni namazi. Sve je to bilo pripremano na licu mjesta kako bi posjetitelji kušali svježe i tople zdrave obroke.

Za pravo malo voćno osvježenje pobrinule su se učenice smjera turističko-hotelijerski komercijalist koje su pripremale voćne koktele od jagoda i banana.

Posjetitelji nisu krili oduševljenje pripremljenim jelima, kolačima i koktelima, a naši su učenici i njihovi stručni učitelji iskoristili odličnu priliku za promociju naše škole i zanimanja koja će osmaši uskoro moći upisati.

Galeriju slika pogledajte OVDJE.