SŠ Prelog ugostila Gorana Milića

Autor: MARIJA OTO, 19. 4. 2014.

U četvrtak, 17.4. 2014. imali smo čast upoznati poznatog novinara Gorana Milića koji je u Srednjoj školi Prelog održao tribinu na temu „Mladi i poduzetništvo“. Susret je organizirao časopis „Poduzetnik“ u suradnji sa Srednjom školom Prelog.

Koliko je Goran Milić poznat, govori ispunjena dvorana SŠ Prelog; osim brojnih učenika, profesora, slušali su ga i mnogi stanovnici grada Preloga.

Goran Milić, direktor vijesti i programa na Al Jazeeri Balkans, dugogodišnji je novinar, urednik i direktor brojnih medijskih kuća. Vodio je i uređivao više od 1.000 televizijskih dnevnika i autor je preko 120 dokumentarnih i putopisnih emisija. Može se pohvaliti znanjem stranih jezika i iskustvima iz mnogih zemalja svijeta koje je proputovao, Intervjuirao je mnoge slavne osobe i svojim reportažama nas upoznao s mnogim zemljama i njihovim znamenitostima.

Stoga je svim učenicima i profesorima bila doista velika čast i neponovljivo iskustvo sudjelovati u ovoj tribini u kojoj se dotaknuo brojnih aktualnih tema. Primjerice, osvrnuo se na gorući problem u RH, a to je zaposlenje, odnosno zašto mladi nisu poželjni poslodavcu samo s fakultetom, računalima i jezicima, što im nedostaje; obrazujemo li mlade za sposobne poduzetnike, za vlastiti posao u kojem će uspjeti ili za Zavod za zapošljavanje;  gdje to ima uređenog, uspješnog i humanog biznisa; kako biti uspješan poduzetnik ili radnik; koje karakteristike cijeni EU i svijet; hoće li doći do masovnog odlaska mladih u EU? Imaju li mladi budućnost u Hrvatskoj ili svi mi moramo biti spremni na mijenjanje mjesta života i rada? Isto tako, govorio je i o Europskoj uniji: kako se Hrvatska snašla u Europskoj uniji; kako su prošle druge, manje uspješne  zemlje od Hrvatske nakon ulaska u EU; kome odgovara globalizacija, a za koga je loša.

Tribina je bila zanimljiva, teme aktualne što dokazuju i brojna pitanja posjetitelja nakon službenog dijela Milićeva izlaganja.

Monika Mikec, 4EK