25. OBLJETNICA SREDNJE ŠKOLE PRELOG

Autor: Željka Ivančok Varga, 14. 2. 2024.

Svečanim prigodnim programom obilježili smo srebrni jubilej

U petak 9. veljače 2024. godine održana je svečana akademija povodom 25. obljetnice Srednje škole Prelog. Započela je u 12.30 u Domu kulture Grada Preloga, a svojom nazočnošću susret su uveličali brojni uvaženi gosti: izaslanik predsjednika Vlade Republike Hrvatske i gradonačelnik grada Preloga gospodin Ljubomir Kolarek, župan Međimurske županije gospodin Matija Posavec, predsjednik Županijske skupštine Međimurske županije i član Školskog odbora Srednje škole Prelog gospodin Dragutin Glavina, predsjednik Hrvatske gospodarske komore gospodin Mladen Križaić, predsjednik Hrvatske obrtničke komore gospodin Dražen Novak, đakon Dominik Cestar, načelnici općina, ravnatelji osnovnih i srednjih škola Međimurske županije, ravnatelji dječjih vrtića, članovi inicijalnog odbora osnivača Škole, poslovni suradnici, djelatnici i učenici Srednje škole Prelog.

Voditelji svečanog programa bili su učenici 4. G razreda Sara Mikec i Erik Fundak. Župan Matija Posavec i izaslanik predsjednika Vlade RH i gradonačelnik grada Preloga Ljubomir Kolarek izrazili su podršku te zaželjeli još puno uspješnih godina rada „maloj školi velikog srca u kojoj učenik nije samo broj“ uz želju za što bržom realizacijom dogradnje novih prostora koje su imali prilike vidjeti u novom videuratku na početku programa. Prisutnima se obratio domaćin gospodin Tomislav Gregur koji je u svom govoru zahvalio osnivačima, a potom naglasio vrijednosti koje njeguje Srednja škola Prelog završivši riječima: “Neka naša srednja škola bude i dalje mjesto gdje se snovi rađaju, znanje širi i prijateljstva grade. Neka naše svjetlo nikad ne izblijedi, već još jače sjaji u idućih 25 godina, pa i više!“

U prigodnom programu predstavljena je himna Srednje škole Prelog čiji tekst potpisuju profesorice Tanja Lilić, Đurđica Katanec i Željka Ivančok Varga, glazbu prof. Martina Jakšić Rodiger, dok je za aranžam zaslužan prof. Damir Rodiger. Predstavljen je i novi vizualni identitet SŠP-a koji nije samo grafički element već simbol zajedništva, rasta i vizije koju dijelimo kao školska obitelj.

HIMNA SŠP

Srednja škola dom je za tebe i mene

otvara sva vrata i širi vidike.

Spremi se za borbu, sreću i uspjeh

sanjaj i gradi nove prilike.

Škola puna je tajnih vještina

struke i znanja koje je moć

uskladiti treba prijateljstvo,

posao, ljubav, dan i noć.

Prihvati svijet, zagrli život,

budi čovjek, intelektualac

ponosan, odvažan i hrabar

znalac, profesionalac.

SŠP naš je dom, svjetionik budućnosti,

pokaži što znaš, ti mladi čovječe,

spreman si osvojiti svijet.

Oplemeni ga, promijeni i budi za pet!

Poseban šarm ovom velikom danu dodale su članice šk. zbora glazbenim izvedbama pod vodstvom prof. M. Jakšić Rodiger, članovi i članice šk. benda zajedno s prof. Ivanom Martinec Novak, učenice 3. THK razreda pokazavši vještinu stvaranja koktela, a snagu zajedništva i podrške dočarale su nam učenice gimnazijskog smjera kazivanjem stihova.

Sretan rođendan našoj školi, hvala svim bivšim i sadašnjim djelatnicima, učenicima i njihovim roditeljima te predstavnicima vlasti, suradnicima i poslovnim partnerima na entuzijazmu, trudu i posvećenosti. Neka nas ovaj srebrni jubilej motivira za budućnost kako bismo nastavili graditi mostove znanja i međusobnog razumijevanja.