PLAVO BLAGO HRVATSKE U SŠ PRELOG

Autor: MARIJA OTO, 30. 9. 2013.

Svjetski dan turizma 27. rujna 2013. obilježila je Srednja škola Prelog prigodnim programom svojih učenika te izložbom slika pod nazivom Plavo blago Hrvatske.

Da će 27. rujna 2013. zauvijek biti zapisan kao važan datum za SŠ Prelog pobrinuli su se učenici naše škole te profesorice Sanja Pigac i Ivana Martinec koje su ove godine odlučile na poseban način obilježiti Svjetski dan turizma. Cijeli je događaj prijavljen na službenu mrežnu stranicu Svjetske turističke organizacije (UNWTO) te je na taj način naš program obilježavanja dana turizma postao jedini prijavljeni program iz Republike Hrvatske.

U sklopu programa organizirana je izložba fotografija naših učenika i profesora iz privatnih foto albuma na kojima su vidljiva vodena bogatstva i vodene atrakcije naše zemlje. Izložba je napravljena u skladu s ovogodišnjom temom Svjetskog dana turizma Turizam i vode.

O zaštiti voda govorile su učenice Antonija Tkalec i Ana Sabolčec (4.THK), a prezentaciju o uređenju rijeke Drave održali su Mario Duhović i Tea Tkalec (4.THK). O načinu uređenja rijeke Drave govorili su u ime učenika SŠ Prelog. Do podataka su došli kroz istraživanje koje je na satovima Osnova turizma i Organizacije poslovanja provedeno tijekom mjeseca rujna, dok su dio podataka preuzeli od GLOBE grupe SŠ Prelog koja je nedavno svoje istraživanje o šumama oko Preloga predstavila u Oslu.

Cijelu je manifestaciju uveličala dožupanica Međimurske županije Sandra Herman koja je održala prezentaciju o turističkim potencijalima Međimurja. Svojom je prezentacijom potaknula buduće turističke djelatnike, koji se školuju u našoj školi, na konkretne korake koje je potrebno poduzeti za razvoj turizma u našem malom Međimurju.

Svestranost naših hotelijera dokazali su Filip Balog (3.THK) i Martin Recek (2.THK) koji su cijelu manifestaciju začinili glazbom te su u duetu otpjevali pjesme Zvira voda i Moja domovina.

Osim izložbe slika i predavanja učenika i dožupanice, u dvorani SŠ Prelog našle su se žive ribice, dabar, dravske biljke i ribič dok se u holu škole na TV ekranu kod glavnog ulaza prikazivala snimka podvodnog ronjenja i istraživanja našeg učenika, ronioca, Lovre Rašana, (1.G) koje je snimio ovog ljeta u dubinama Jadranskog mora i na cirkovljanskoj šoderici.

Cijelu galeriju slika možete pogledati ovdje.