SŠ PRELOG OBILJEŽAVA DAN TURIZMA

Autor: MARIJA OTO, 18. 9. 2013.

SŠ Prelog 27. rujna 2013. obilježava Dan turizma uz bogat program učenika i njihovih gostiju!

Idući petak, 27. rujna, obilježava se u cijelom svijetu kao Dan turizma. Pošto je Srednja škola Prelog (između ostalog) turističko – ugostiteljska škola, kao i svake godine, i ove će godine taj dan obilježiti. Cijeli su program osmislile profesorice Sš Prelog Sanja Pigac i Ivana Martinec.

27. rujna u 13,00 sati u dvorani SŠ Prelog otvara se izložba pod nazivom „Plavo blago Hrvatske“. Na izložbi će biti preko 1000 slika koje su naši učenici, ali i profesori, donijeli iz svojih privatnih foto-albuma i arhiva u školu kako bi pokazali koje sve vodene resurse Hrvatske ima, a koje su oni posjetili i u njima uživali. Naime, kako je tema ovogodišnjeg Svjetskog dana turizma „Turizam i vode“, prikupljali smo samo fotografije koje su tematski vezane za vodena bogatstva i vodene atrakcije naše zemlje.

U 13,15 sati bit će upriličeno predavanje naše dožupanice Sandre Herman, na temu „Turistički potencijali Međimurja“ (s naglaskom na vodene potencijale). Osim nje, svoje viđenje razvoja turizma u gradu Prelogu, prvenstveno na Dravi, dat će i gradonačelnik Preloga, Ljubomir Kolarek.

Uz naše cijenjene goste, govorit će i sami učenici Srednje škole Prelog. Tako prezentaciju o zaštiti voda pripremaju učenice 4. THK Antonija Tkalec i Ana Sabolčec, dok će o uređenju rijeke Drave, u ime učenika govoriti Tea Tkalec i Mario Duhović iz 4. THK. Do podataka su došli kroz istraživanje koje je na satovima Osnova turizma i Organizacije poslovanja provedeno tijekom mjeseca rujna. Uz to, dio podataka „posudili su“ od GLOBE grupe SŠP-a.

S obzirom da su učenici Srednje škole Prelog vrlo svestrani i uvijek spremni za organizaciju dobrog ugođaja, na ovom događanju bit će i glazbenog programa: pjevanja uz gitare hotelijera Filipa Baloga i Matije Receka.

Toga će dana u našoj dvorani biti i živih ribica, žabica, šatora, različitih vodenih rekvizita, ribiča, dravskih biljaka, šibe i dr.
Posebno zanimljivo bit će i u holu škole gdje će se na TV ekranu kod glavnog ulaza prkazivatii video snimke našeg „neustrašivog“ ronioca, Lovre Rašana, učenika 1. razreda gimnazije. Snimke je Lovro napravio ovog ljeta, djelom na Jadranskom moru, a dijelom na cirkovljanskoj „šoder grabi“.

Dođite nam u što većem broju i budite nam dragi gosti.

autorica teksta: Sanja Pigac, prof.