OKRUGLI STOL "RAZVOJ KARIJERA U TURIZMU"

Autor: Željka Ivančok Varga, 7. 12. 2022.

Bili smo u Zagrebu...

Ekonomski fakultet Zagreb bio je domaćin 5. Okruglog stola „Razvoj karijera u turizmu“ koji je u petak, 2. prosinca 2022. održan u Zagrebu u okviru projekta ReCeZa – Regionalni centar Zabok.

Uz nastavnike, na Okrugli stol bili su pozvani i učenici pa je tako iz Srednje škole Prelog sudjelovalo 9 predstavnica: buduće hotelijerke Ela Janković, Ema Krnjak, Marta Mesarić, Laura Novak, Nina Novak i Nika Šafarić, buduće ekonomistice Nika Malek i Marina Vedrina te koordinatorica na projektu Receza u SŠP, Sanja Kovačić, dipl.oec./savjetnik.

Na spomenutom fakultetu ove se godine obilježava 60. godina obrazovanja u turizmu o čemu je vrlo slikovito i zanimljivo govorio prof. dr. sc. Oliver Kesar. Kako napraviti uspješnu karijeru u turizmu, inspirativno kroz osobni primjer govorile su Josipa Jutt Ferlan, dipl. oec, generalna direktorica klastera Hilton hotela Zagreb te dr. sc. Mirela Sučić Čevra, generalna direktorica kompanije destinacijskog menadžmenta Kuoni Tumlare za Istočnu i Sjevernu Europu.

U poslijepodnevnim satima za nastavnike i mentore održana je panel rasprava na temu izgradnje karijera mladih u turizmu, dok su gosti učenici sa studentima EFZG-a sudjelovali na kvizu o turističkim destinacijama i atrakcijama te analizi/studiji slučaja u okviru koje su trebali osmisliti turistički aranžman i napisati cjelovitu ponudu prema zadanim parametrima te  osmišljeno usmeno prezentirati.

Bila je ovo još jedna prilika za širenje osobnih i strukovnih horizonata te druženje i sklapanje novih prijateljstava i poslovnih suradnji između učenika, studenata, nastavnika i poslovnih subjekata iz hrvatskog turističkog sektora.

Pripremila: Sanja Kovačić

« Svibanj 2024 »