LIKOVNA KOLONIJA POD BREZOM SREDNJE ŠKOLE PRELOG

Autor: Željka Ivančok Varga, 9. 10. 2022.

Izvrsna suradnja Likovne udruge Donjeg Međimurja i SŠP-a…

Sunčano jesensko prijepodne bilo je idealno za realizaciju suradnje između Likovne udruge Donjeg Međimurja i Srednje škole Prelog koja je bila domaćin druženja pod brezom u dvorištu škole. Ovogodišnja likovna kolonija zapravo je nastavak suradnje nakon brojnih  zajedničkih projekata kao što su izrada fašničkih glinenih maski te oslikavanje „Zida umjetnosti“ na parkiralištu na parkirališnom prostoru.

Na poziv Udruge odazvalo se 14 umjetnica i umjetnika, među kojima i posebni gosti, članovi Udruge hlebinskih slikara i kipara naive pod predsjedništvom Zlatka Kolareka. Uvaženim umjetnicima pridružili su se i preloški srednjoškolci koji su pažljivo primijenili svaki savjet i iskoristili pomoć iskusnih članova. Slike nastale na koloniji ostat će u vlasništvu Srednje škole Prelog i krasiti zidove učionica i kabineta te podsjećati na prekrasno druženje. Učenici i nastavnici imali su priliku uživati promatrajući proces nastanka umjetničkog djela, ali i pitati sve što ih zanima vezano za likovno stvaralaštvo, a zasigurno je bilo i onih koji će se ohrabriti i sami započeti slikati. Za gastronomski dio susreta pobrinuo se ugostiteljski aktiv pripremivši zanimljiva jela u svojim kabinetima.

Organizaciju Likovne kolonije vodile su Kristina Jančec, Iva Kožnjak i Pavao Ružman.

SLIKARI:

LUDM Prelog: Zvonimir Dolenec, Mirjana Klobučarić, Vera Lipović, Franjo Mustač, Stanko Padarić, Franjo Ružman, Pavao Ružman, Damir Šalari

Udruga hlebinskih slikara i kipara naive: Josip Gregurić, Zlatko Kolarek, Branko Matina, Stjepan Pongrac

Gosti: Nadica Gorupić, Zvonko Živčec

Učenici: Lukas Bubek, Ana Gregur, Ana Mikec, Rea Pongrac, Martina Sokač

Hvala svima na podršci i suradnji do novog susreta pod brezom!

« Svibanj 2024 »