VALENTINOVSKA DOGAĐALICA I MEĐUNARODNI DAN DARIVANJA KNJIGA

Autor: Željka Ivančok Varga, 15. 2. 2022.

Knjige i poruke prijateljstva putuju od srca k srcu!

Ana Glavina, maturantica u SŠP 2010. godine i Ivan Hrešć darovali su našoj školi vrijedne knjige iz područja ekonomije i menadžmenta. Dupliće smo darovali KIČ Prelog te su se na taj način okoristile dvije knjižnice obogativši svoje knjižnične fondove aktualnim i atraktivnim naslovima stručne literature i publicistike iz područja ekonomske grupe predmeta. Dio knjiga zanimljivih naslova izložili smo na valentinovskom štandu kao dar učenicima i nastavnicima.

S obzirom na to da nas je posjet naše bivše učenice Ane ugodno iznenadio, popričali smo nakratko o njenom životu nakon završene srednje škole u Prelogu. „Najprije sam upisala geologiju na PMF-u, ali sam se prebacila na studij ekonomije i managementa u Zagrebačkoj školi ekonomije i managementa gdje sam i magistrirala. Trenutno radim u zagrebačkoj tvrtki BE-terna d.o.o.  Bila sam u SŠP prva generacija državne mature, uspješno sam se upisala na željeni fakultet, a najljepša sjećanja vezana su uz maturalac u Španjolskoj, terensku nastavu (Šibenik, Vukovar, Risnjak, Papuk), dodatnu nastavu iz geografije i natjecanja iz geografije i različitih sportova. Mislim da su prednosti Srednje škole Prelog individualan pristup svakom učeniku, mogućnost uvida u više smjerova u jednoj školi, a velika se važnost pridaje socijalnim vještinama", naglasila nam je Ana.

Za kraj ima poruku za sve učenike naše škole:“ Nakon SŠP otkrivajte svijet! Hrvatska je samo mali dio velikog svijeta. Postoje razne stipendije i mogućnosti studija u inozemstvu, iskoristite sve što vam se pruža!“

Ani i Ivanu želimo puno uspjeha na poslovnim i privatnom planu te veliko hvala na darovanim knjigama i ugodnom razgovoru.

Lana Vabec, Karla Lovrek i William Pankas iz 3. EK izradili su valentinovski poštanski sandučić te su tijekom cijelog dana dijelile knjige u ponudi sa štanda.

Eko-kreativci SŠP izradili su i izložili prigodne vrećice i bookmarkere.

Nastavnici V. Turek, K. Tilošanec, A. Naranđa i G. Žižek s učenicima 2. THK, 1. KU i 2. SL dočarali su dašak Valentinova ukusnim slasticama i kanapeima. U slasno-slanom ozračju sudjelovali su i učenici 2. KU izradom prigodnih jela uz pomoć strukovne nastavnice A. Naranđa.

Organizatorice Valentinovske događalice bile su pedagoginja T. Lilić i knjižničarka N. Sakač.