UČENICI SŠP-A BILI NA LJETNOJ ŠKOLI GASTRONOMIJE

Autor: Željka Ivančok Varga, 18. 7. 2021.

Učili u Termama Tuhelj...

U organizaciji Regionalnog centra Zabok troje učenika Srednje škole Prelog –  kuhari Lorena Turk i Fran Slamek, te turističko-hotelijerski komercijalist Emanuel Hržić Vlahek sudjelovali su u Ljetnoj školi gastronomije u Termama Tuhelj od 21. do 26. lipnja ove godine. Osim njih, sudjelovali su i učenici ostalih partnerskih škola u projektu ReceZa – Gospodarske škole Varaždin, Srednje škole Zabok te Turističko-ugostiteljske i prehrambene škole Bjelovar.

Svrha ove edukacije bilo je učenje temeljeno na praktičnom radu, a da bi se ona i  ostvarila, pobrinuli su se domaćini, Terme Tuhelj, zajedno s predstavnicima Regionalnog centra Zabok. Djeca su imala mogućnost upoznati se sa svim prostorima, sadržajima i ponudom njihova hotela Well, kampa, Glamping sela, wellnes i spa kompleksa i dr. U okviru ugostiteljskog dijela organizacije za učenike je održano više specijalističkih radionica, poput radionice barskih mješavina, integralnog sustava posluživanja obroka, pripreme jela za pansionske goste, prezentacije jela kroz komunikaciju s gostima te kulinarske radionice s predstavnicima kompanije Podravka. Učenici su posjetili i restoran Dvorac Mihanović, a od vlasnika OPG-a Trs, obitelj Sever iz Klanjca imali su priliku saznati obiteljsku priču o vinima i autohtonoj klanječkoj sorti grožđa Sokol. Posjetili su i zaštićeni krajobraz Zelenjak te muzej na otvorenom u Starom selu Kumrovec. Domaćini su se pobrinuli i za besplatno korištenje svih vodenih sadržaja Termi, smještaj i prehranu.

„Bilo nam je odlično. Svaki dan smo radili, puno toga naučili, doživjeli i vidjeli. Imali smo i dovoljno slobodnog vremena za kupanje, druženje i uživanje. Sjajno iskustvo na kojem smo zahvalni“, istaknuli su naši učenici uz napomenu da bi ovakav oblik učenja rado ponovili.

Tekst: Sanja Kovačić