PROJEKTNI TJEDAN 2020.

Autor: Željka Ivančok Varga, 22. 11. 2020.

Bili smo kreativni, marljivi, aktivni u obilježavanju Tjedna strukovnih zanimanja...

Proteklog tjedna obilježili smo Europski tjedan vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju ponovno „na svoj način“. Lepezom različitih radionica učenici i njihovi nastavnici pokazali su što znaju i umiju.

Tako su nas konobari iz 2. SK razreda utoplili pa odmah rashladili radionicom simboličnoga naziva „Punč – grijanje i hlađenje sa stilom“ uz mentorstvo prof. I. Martinec Novak. Juhu, krokete i kruh pripremao je 2.PKS razred u okviru radionice „Biodinamičke namirnice – budućnost“ pod stručnom palicom Slađane Herman, strukovne nastavnice kuharstva. U sličnom tonu nedaleko njih kuhala se zdrava hrana iz SŠP- a na istoimenoj radionici u izvedbi 2. KU razreda uz jake muške snage – mentori su bili D. Naranđa i K. Tilošanec, strukovni nastavnici kuharstva.

Nakon dobre hrane red je da se proba i desert. Za to su se pobrinuli naši slastičari iz 1. SK, 2.SK i 3.SKM razreda pripremivši slasne kremšnite na radionici „Čarobna slatka SŠP jesen“ uz mentorstvo V. Tureka, strukovnog nastavnika slastičarstva. Pridružio im se naš pekar te je svojim umijećem sudjelovao u pripremi popularnih čvarkešica na radionici „Jesenska senzacija“ uz stručnu podršku mentorice prof. G. Žvorc. U stopu ih je pratio 3. THK razred na radionici „Ročkas party na SŠP način“, a slavlje je vodila mentorica A. Naranđa, strukovna nastavnica kuharstva. Učenici 3. SKM, 2. SK i 2. KU razreda na radionici „Slatko srce SŠP-a“ izradili su originalna licitarska srca s prepoznatljivim logom Škole uz mentorstvo J. Kalšan i V. Tureka.

Nakon slatkih i slanih delicija red je da se nešto i popije. Za to su se pobrinuli učenici 3. SKM i 3.THK razreda pripremivši jesenska jela i pića na radionici „Jesen u čaši“ zaokruživši jesensku rapsodiju u SŠP uz mentorstvo G. Žižeka, strukovnog nastavnika ugostiteljskog posluživanja. No to nije sve. Cijelu priču „zakucali“ su učenici 1PKSK te 2.SKP razreda na vatrenoj radionici „SŠP shooters“ uz mentorstvo prof. Z. Tomašića.

O oprezu su vodili brigu učenici 1.SK razreda pokazavši svoju spretnost pri izradi maski kako bi zaštitili sebe i svoju okolinu uz mentorstvo prof. Đ. Katanec.

Profesori stranih jezika pripremali su učenike za tržište rada i održali radionice „Europass CV“ na engleskom, njemačkom i francuskom jeziku. Europass CV najpoznatiji je format životopisa u Europi koji omogućava isticanje vještina i znanja stečenih za vrijeme školovanja i Erasmus+ prakse (Tanja Baksa, Maja Labaš Horvat, Martina Magić Bačani, Kristina Jančec i Jura Vugrin).

U jesenskom tonu projektni dan završen je izradom eko – lampaša Eko – kreativaca Srednje škole Prelog kojima smo obilježili Dan sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje uz mentorstvo profesorica M. Petković i T. Gregur.

Velika pohvala svim učenicima i mentorima na trudu, domišljatosti i kreativnosti u vrijeme kad nam epidemiološka situacija nalaže stroge uvjete rada i suradnje. Bravo!