Učenici Srednje škole Prelog sudjeluju na poznatim manifestacijama sjeverozapadne Hrvatske

Autor: MARIJA OTO, 24. 5. 2013.

Učenici Srednje škole Prelog pokazuju svoje znanje na tradicionalnim manifestacijama naše županije i cijele regije.

Ove su godine učenici naše škole bili pozvani na tradicionalnu manifestaciju "Mali Gastro" koji se održavao 3. Svibnja 2013. u gradu Zaboku u organizaciji Srednje škole Zabok. Ove je godine ova manifestacija održana po jedanaesti put, a Srednja škola Prelog sudjeluje na njoj od samog početka održavanja. Sam program održava se na zabočkom glavnom trgu te je medijski dobro popraćen jer se radi o manifestaciji humanitarnog karaktera. Sav prikupljeni novac namijenjen je zabočkoj Općoj bolnici.

Na manifestaciji su ove godine sujelovala dvojica učenika drugog razreda smjera konobar: Tibor Prgomet i Leonardo Kerman pod stručnim vodstvom profesorice Vesne Škvorc. Tibor i Leonardo pripremali si egzotične koktele i njime su oduševili sve prisutne posjetitelje. U sklopu programa održana je i zanimljiva utrka konobara.

Dok su se konobari prezentirali u Zaboku, u Štrigovi je od 17. svibnja do 19. svibnja obilježena najveća vinarska manifestacija u Hrvatskoj i regiji Urbanovo. Tijekom ta tri dana  Poznati vinari Međimurja, ali i cijele Hrvatske prezentirali su svoja kvalitetna vina koja si posjetitelji su imali prilike kušati i između više od 180 sorata izabrati svojega favorita.

U sklopu te manifestacije organiziran je gastro show pod nazivom Bajkoviti okusi Međimurja gdje su prezentirana tradicionalna međimurska jela. Uz bok najboljim kuharima i hotelijerima predstavili su se i učenici Srednje škole Prelog: Marija Novak, Karolina Hržić i Sanja Horvat (3.THK), Tibor Prgomet i Leo Carević (2.SKK), Kristina Kukovec, Sabina Kolenda i Ivana Višnjić (1.THK).

Učenici hotelijersko-turističkog smjera su prezentirali svoje znanje u flambiranju slanih i slatkih jela koja su bila posluživana uz vrhunska domaća vina. Flambiranje su izvele učenice 3. THK razreda Karolina Hržić i Marija Novak. Njihov je štand privukao veliki interes posjetitelja pa se tu našao i poznati kuhar Branko Ognjenović koji je svojim savjetima nastojao pomoći našim hotelijerkama u daljnjem usavršavanju. Samo flambiranje privuklo je pažnju velikog broja posjetitelja. Cijela je prezentacija bila i više nego uspješna zahvaljujući stručnim voditeljima naših učenika, Anici Naranđi i Josipu Bajsiću.