ČINIMO DOBRO ZA LOKALNU ZAJEDNICU

Autor: Željka Ivančok Varga, 12. 12. 2023.

Nastavljamo sa školskim humanitarnim aktivnostima

SŠP-ovci su ponovno pokazali svoje veliko srce! U okviru školskog projekta Činimo dobro za lokalnu zajednicu  8. prosinca 2023. posjetili smo Dom za starije i nemoćne „Mara“ u Otoku. Cilj ovoga projekta je osvijestiti važnost doprinosa dobrobiti zajednice, ali i potaknuti učenike na proaktivnost, aktivizam, humanitarnost te volontiranje.

Zahvaljujući svesrdnoj pomoći i velikodušnosti voditeljice Doma, gospođe Željke Ciglarić, imali smo priliku upoznati štićenike te osjetiti njihov pozitivan duh potpomognut obiteljskom atmosferom i empatijom zaposlenika i voditeljice.

Također, tijekom posjeta učenici su uz vođenje svojih mentora pripremili blagdanski božićni ručak za sve štićenike. Tako se na meniju našla juha od bundeve, piletina na Orly sa sjemenkama, svinjski odrezak u umaku od vrhnja, trganci s kosanom masti te krumpir, batat i povrće, miješana salata te kremšnita i čokoladna kocka za desert. Ručak su pripremali učenici 3. KU razreda: Deni Kerovec, Lana Brezenci, Lukas Bubek i Fran Kemec, a posluživali ga Lana Pianec, Andrej Pintarić i David Kalšan, učenici 2.THK razreda.  Učenici naše škole dodatno su razgalili štićenike prigodnim božićnim programom za koji su zaslužni Gabriel Kečkeš, David Vidović, 2.THK i Sara Mikec, 4.G. Emocionalni vrhunac programa svakako je bila zajednička pjesma učenika i štićenika posebice međimurske popevke kao našeg tradicijskog napjeva.

Voditeljice su ovoga projekta pedagoginja Tanja Lilić i strukovna učiteljica Anica Naranđa, a realizaciji su se priključili i strukovni učitelji Vlado Turek, Krunoslav Tilošanec te Goran Žižek.

Činiti dobro za naše starije sugrađane samo je jedna u nizu školskih humanitarnih aktivnosti. Naša srčanost i pružanje podrške potrebitima i nemoćnima, ponekad zaboravljenima, nastavlja se i dalje.

Tekst: Tanja Lilić