MATURA ZA ODLIČAN UČENIKA SŠ PRELOG

Autor: MARIJA OTO, 16. 9. 2013.

Učenici SŠ Prelog postigli su izvrsne rezultate na državnoj maturi te su upisali željene fakultete.

Iza naših je učenika još jedna uspješno odrađena državna matura. Učenici Srednje škole Prelog postigli su izvrsne rezultate te se upisali na najbolje fakultete diljem Republike Hrvatske na čijim su rang-ljestvicama opet pri samom vrhu. Stomatologija, arhitektura, farmacija, kineziologija samo su neki od prvih izbora fakulteta naših učenika. Željni novih znanja i izazova jedva čekaju sjesti u nove klupe izabranih fakulteta kako bi i tamo pokazali sve svoje znanje i mogućnosti.

Prije početka nove akademske godine pronašli su vremena i posjetili su svoju srednju školu kako bi se oprostili od svojih profesora koji su iznimno ponosni na njih. Na pitanja je li matura bila teška i koliko su se pripremali, odgovorili su:

Nisam se puno pripremala izvan škole jer sam sve potrebno znanje dobila upravo u školi. Bilo je potrebno samo malo vjere u sebe. Odličan je osjećaj imati indeks u rukama te sam ponosna što sam ostvarila i pravo na smještaj u studentskom domu., rekla nam je Lara Zrna koja je upisala studij stomatologije u Zagrebu.

Bruno Rođak upisao je studij farmacije i s ponosom je potvrdio da je postigao 16. rezultat na državnoj maturi iz kemije. Bruno je ujedno i županijski prvak natjecanja iz kemije. Za farmaciju sam se odlučio nakon dobrih rezultata na natjecanju, a posebno me veseli samostalno izvođenje pokusa. Za maturu sam se pripremao kratko ali efikasno., rekao nam je Bruno u razgovoru. Također veseli se odlasku u Zagreb i ponovnom okupljanju prijatelja iz srednje škole koji su upisali studij u Zagrebu.

Robert Sokač ponosni je brucoš arhitekture te se može pohvaliti odličnim 3. mjestom na prijamnom ispitu iz crtanja. Od malena sam volio grafije i tu se rodila ljubav za crtanjem. Za prijamni ispit iz crtanja pripremao sam se dvije godine polazeći privatne satove crtanja i percepcije prostora.

Ovakvi zavidni rezultati odraz su zalaganja učenika ali i rada, truda i predanosti profesora, stručnih učitelja i stručnih suradnika koji svakodnevno ulažu velike napore kako bi ovim mladim ljudima prenijeli što više znanja i vlastitih iskustava koje je presudno za njihovo daljnje obrazovanje.

Svim našim bivšim učenicima, sada već brucošima, želimo puno sreće u svladavanju novih životnih izazova te uspješno studiranje ma gdje god bili.