Osmaši dobili sve što je potrebno za pravu odluku

Autor: Đurđica Katanec, 15. 4. 2013.

U Srednjoj školi Prelog u subotu 13. travnja održan Dan otvorenih vrata.

Srednja škola Prelog je u subotu 13. travnja otvorila vrata svim zainteresiranim osmašima iz naše i susjednih županija.  Naše goste, buduće srednjoškolce i njihove roditelje, srdačno su dočekali učenici i profesori naše škole koji su im ponudili tražene informacije, poveli ih u razgled škole te prezentirali sve smjerove koji se mogu upisati u SŠP-u.

Osmaši su prema vlastitim ambicijama i željama posebnu pažnju poklonili radionicama koje su ih zanimale, a mi smo se potrudili da sadržaji budu raznoliki, kreativni i motivirajući za sve buduće ugostitelje, pekare, mesare, pomoćne kuhare i slastičare, ekonomiste i gimnazijalce. Pritom su se predstavljali razni obavezni, fakultativni i ostali sadržaji koje nudi naša škola; ekonomisti  su pripremili korisnu prezentaciju i demonstrirali rad na računalu, hotelijeri su otkrivali tajne uspješnog ugostiteljskog rada te dijelili prospekte.

Po učionicama u prizemlju su se smjestili naši jezičari kod kojih se mogao ispijati engleski čaj, odigrati interaktivni kviz ili igra, upoznati latinske sentencije.

Geografi su na zanimljiv način putovali Hrvatskom, na katu se u kabinetu kemije odvijao pravi laboratorij (u kojem se povremeno u oblaku dima nekima dizala kosa na glavismiley) – izvodili su se razni pokusi, mikroskopiralo se, izrađivale su se fotografije…

U dvorani škole su naši pekari i mesari najbolje znali kako privući pažnju pripremivši razna peciva, degustirale su se naše domaće kobasice, čvarci i kosana mast. I u kabinetu kuharstva su se privlačni kanapei i ostali mini zalogaji dosta brzo pojeli pa su se posjetitelji mogli odšetati do susjednog kabineta u kojem su mirisali svježe pečeni kolači, a pokraj u kabinetu posluživanja su dečki konobari već čekali s pripremljenim koktelima. Takva se ukusna i kvalitetna usluga nudi samo u Srednjoj školi Prelog!

Za umjetničke duše i kreativce smo ponudili slikanje „s bisernom naušnicom“, arhivirali smo otiske dlanova naših posjetitelja, a uživati se moglo i u zvukovima gitara i glasova koji su dopirali iz naše knjižnice u kojoj su se izrađivali označivači stranica, dijelila iskustva naših gimnazijalaca koji su sudjelovali na državnim natjecanjima te se održala i radionica neverbalne komunikacije.

Školu smo svakako predstavili u najljepšem svjetlu. Razveselile su nas povratne informacije jer se čini da će ljetni upisi za nas biti itekako uspješni i da je Srednja škola Prelog u skladu s rezultatima i kvalitetom rada dobila potpuno povjerenje roditelja i učenika.

tekst: Leona Krušelj 3.G2

fotografije: Kristina Vrbanec 3.G1