RUŽIČASTI LISTOPAD U PRELOGU

Autor: Željka Ivančok Varga, 24. 10. 2018.

Srednja škola Prelog uključila se i ove godine u projekt Udruge „SVE za NJU“ .

Projekt „Ružičasti listopad“ provodi se s ciljem osvješćivanja mlađih žena o brizi za vlastito zdravlje. Svjedoci smo pobola mlađih žena od zloćudnih bolesti, kao i često kasnog otkrivanja bolesti što značajno smanjuje šanse za izlječenje. Jedna od glavnih briga oboljeloj ženi u tom trenutku postaje što će biti s djecom. Djeca mogu imati pozitivan utjecaj na roditelje te potaknuti njihovo odgovornije ponašanje i stoga je osmišljen  projekt na način da djeca sudjeluju u prenošenju preventivnih i edukativnih poruka majkama i drugim ženskim članovima obitelji kako bi ih potakli na redovitije kontrolne preglede.

Ispred Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije u realizaciji su projekta sudjelovali: prim. Marina Payerl-Pal, dr.med.spec., ravnateljica Zavoda, Diana Uvodić-Đurić, dr.med.spec., zamjenica ravnateljice Zavoda i voditeljica Djelatnosti za zaštitu mentalnog zdravlja, prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti, Renata Kutnjak Kiš, dr.med.spec., voditeljica Djelatnosti javnog zdravstva, Marija Prekupec, dipl.med.techn., glavna sestra Djelatnosti javnog zdravstva te Nikola Barat, macc.med.techn. Za samu organizaciju provedbe ovog projekta zaslužne su Ljiljana Vukota, tajnica Udruge „SVE za NJU“  te Tanja Lilić, pedagoginja u Srednjoj školi Prelog.

Sama priprema i provedba projekta odvija se u mjesecu listopadu koji je Međunarodni mjesec borbe protiv raka dojke. Naša škola vrlo rado se uključuje u ovakve oblike pomoći široj društvenoj zajednici. Za tehničku podršku i izradu fotografija zaslužan je Video i foto studio Vipro iz Preloga. Za slatki dio programa pobrinuli su se profesorica Jasenka Poljak te strukovni učitelji Vlado Bogomolec i Krunoslav Tilošanec. Hvala svima koji su pomogli u organizaciji i provedbi ovog projekta!