Srednja škola Prelog sudjelovala na gastro izložbi Bajkoviti okusi Međimurja

Autor: Đurđica Katanec, 3. 4. 2013.

Uz brojne značajne ugostitelje na gastro manifestaciji svojim se jelima i koktelima kvalitetno predstavila  i Srednja škola Prelog, a za to su zaslužni učenici Anita Vrućina, Patafta Dominik i Kristina Varga sa svojim stručnim učiteljima mentorima.

U organizaciji Udruženja ugostitelja Međimurja u restoranu Prepelica u Otoku je 22. ožujka održana gastronomska manifestacija Bajkoviti okusi Međimurja.

Međimursku tradicionalnu hranu, slastice, ulja, ali i vrhunska vina predstavilo je desetak renomiranih međimurskih ugostitelja, dvoje slastičara, proizvođači kozjeg sira i bučinog ulja, međimurski vinari, proizvođači rakije i likera i, naravno, najznačajniji ugostitelji na manifestaciji bili su naši učenici Srednje škole Prelog koji su pripremali flambirana slana i slatka uskrsna jela te miješali alkoholne i bezalkoholne koktele.

Cijelu su prezentaciju jela, pića, a ujedno i prezentaciju naše škole osmislili stručni učitelji Josip Bajsić, Anica Naranđa i Vlado Turek u velikoj suradnji s našim učenicima ugostiteljskih zanimanja: Anitom Vrućina, Dominikom Patafta i Kristinom Varga.

Uz pripremljena jela degustirala su se vina poznatih međimurskih vinara članova Društva vinogradara i vinara Međimurja Hortus Croatiae, a naš stručni učitelj Josip Bajsić svojim je širokim spektrom somelijerskog znanja slagao međimurske vrste vina uz odgovarajuća međimurska jela.

Bilo je ovo još jedno mirisno, ukusno i osvježavajuće druženje. Još jednom čestitamo na prezentaciji!