POSJET KRAŠU I WESTINU – SPOJ UGODNOG I KORISNOG

Autor: Đurđica Katanec, 13. 3. 2013.

Učenici 1.SK, 2.SKK i 3.SKK razreda posjetili su u ponedjeljak, 11. ožujka, zagrebački hotel „The Westin“ te najpoznatiju tvornicu konditorskih proizvoda „Kraš“.

Ugodno se smjestivši u autobus, u jutarnjim su satima preloški konobari, kuhari i slastičari u pratnji njihovih voditelja – Anice Naranđa, Darinke Mustač, Tanje Lilić te Vlade Tureka krenuli put Zagreba. Njihova odredišta bili su hotel „The Westin“ i tvornica „Kraš“ u Zagrebu.

Ovaj vrhunski zagrebački hotel s pet zvjezdica nalazi se u neposrednoj blizini glavnog gradskog trga, a omiljeno je odredište  istaknutih domaćih i inozemnih gostiju. Naše znatiželjne učenike dočekalo je ljubazno osoblje te ih srdačno uputilo u razgledavanje hotelskih soba i prostora za pripremu i serviranje hrane.

Slađi dio terenske nastave uslijedio je kad su zakoračili u najpoznatiju zagrebačku tvornicu konditorskih proizvoda „Kraš“. Nakon upoznavanja s načinom rada i cjelokupnom proizvodnjom, domaćini su preloške goste počastili brojnim slasticama. Mnogi zasigurno nisu čuli za Krašograd. Naime, radi se o velikom ekoparku i izletištu u blizini Zagreba. Čitavo imanje nositelj je ekološkog certifikata, svi objekti sagrađeni su od prirodnih materijala – drva i kamena, dok se poljoprivredni uzgoj obavlja prema najvišim standardima ekoproizvodnje. Još je jedna novost ugodno iznenadila naše učenike, a to su choco barovi koji posjetiteljima nude čitav niz originalnih, ručno rađenih pralina i slatkiša.

Iz Kraševog svijeta čokolade vesela se družina sretno vratila u Prelog u večernjim satima. Pohvala organizatorima!

GALERIJA SLIKA