ČITAMO PO ULICI I U KNJIŽNICI

Autor: Željka Ivančok Varga, 16. 2. 2018.

Tijekom ovog tjedna čitali smo po ulicama Preloga i u preloškoj knjižnici promišljali o ljubavnim (ne)zgodama  čitajući vlastite uratke.

MEĐUNARODNI DAN ČITANJA NAGLAS

S obzirom na to da naša škola sudjeluje u različitim projektima vezanima uz poticanje čitanja, prkoseći snježnim pahuljama i vjetrovitom vremenu, prošetali smo ulicama grada Preloga i čitali naglas na hrvatskom i njemačkom jeziku. Na taj način podsjetili smo građane na obilježavanje Međunarodnog dana čitanja naglas, a za svoj doprinos dobili smo brojne pohvale.

Tako smo se i sami podsjetili na to da dobre knjige moraju putovati iz ruke u ruku, a na tom putu uvijek se nešto zanimljivo dogodi i s ljudima i s knjigama.  Naši čitači domaće literature bili su učenici 2.G razreda: Edo Milinović, Monika Kinderić i Marta Bašnec, a čitačice njemačkog štiva bile su učenice 1.G razreda: Maja Hozjak i Helena Hegeduš. Čitače su pratile njihove profesorice Barbara Martinjak i Željka Ivančok Varga. U nastavku donosimo djelić atmosfere…

VALENTINOVO U PRELOGU

Uoči Valentinova, u utorak, 13. veljače 2018. godine, učenici Srednje škole Prelog sudjelovali su u obilježavanju Dana zaljubljenih u Knjižnici i čitaonici grada Preloga uz učenike iz OŠ Prelog te domaćine, članove Književnog kruga Prelog. Tako su svoje literarne radove predstavili učenici 2. G i 3. G razreda: Ana Marija Bogomolec, Tanja Novak , Petra Međimurec i Edo Milinović. Iznimno ponosne na svoje učenike bile su njihove mentorice Đurđica Katanec i Željka Ivančok Varga. A držeći se one stare da ljubav ipak prolazi kroz želudac, donijeli smo na druženje slasna čokoladna srca koja su pripremili učenici 3. PKS razreda.

Domaćin ovogodišnjeg druženja, gospođa Marija Vuk, u znak zahvale poklonila je našoj knjižnici svoje simpatične „Lončeke“ te zahvalila na suradnji uz obećanje da će i u sljedećem izdanju Zbornika Književnog kruga Prelog  biti  objavljeni i radovi naših učenika.  U glazbenom dijelu programa razveselio nas je trio u čijem su sastavu bile učenice 1. G razreda – Josipa Pervan i Annamarija Glavina te gospođa Jasminka Pervan. Tako je nastavljena lijepa tradicija druženja s preloškom knjižnicom i čitaonicom u koju se uvijek rado iznova vraćamo.

Ukupno: 15320966