Maškare, ča mogu maškare...

Autor: Đurđica Katanec, 13. 2. 2013.

Na pokladni utorak u školskoj su dvorani izabrane i nagrađene najljepše maske, a svi ostali uživali su u slasnim krafnama.

U našoj školi i ove je godine održan tradicionalni izbor najoriginalnije maske. Zvono za kraj svakog sata najavljivalo je žurbu i strku, šminkanje, oblačenje, …Tijekom dana na hodnicima smo susretali raznovrsne domišljate maske, ali samo najhrabriji i najsigurniji u svoju kreativnost odlučili su se prijaviti za najbolju masku.

A najhrabriji bili su: Dominik (4.THK) i Karolina (3.SKK) koji su otvorili izbor svojom zavodničkom plesnom točkom predstavljajući Giacoma Casanovu i njegovu ljepoticu. Hrabre i odvažne bile su Lara i Marta iz 4.G1 koje su nam dovele Turke u Hrvatsku te tako osvojile prvu nagradu. Iz istog razreda pošteno nas je nasmijao svojim performansom Haris iz Jajca, odnosno Andro Damiš završivši kao treća najoriginalnija maska. Dobro nam poznati Toni (2.THK) i Hrvoje (4.EK) vratili su nas u rano djetinjstvo kostimima mame Kukunke i maloga Jujua. Svojim nastupom osvojili su naklonost publike, ali i žirija i tako uzeli drugu nagradu. Predstavile su nam se i vampirice iz 1. KU i u brzinskoj šetnji predstavile nam svoju masku. Posljednji i najglasniji na teren su istrčali nogometaši i navijačice iz 2.EK razreda i time priveli kraju ovogodišnji izbor.

Najbolji su bili izabrani glasovima žirija u čijem su sastavu bili: klaun, vrisak, Luka u civilu te krokodil koji je najoriginalnijima uručio slatke nagrade. Svoj doprinos školskom maskenbalu dalo je i nekoliko profesora pa su i oni nakon kratkog predstavljanja bili nagrađeni čokoladicama. Kroz program su nas vodili simpatični Lorena i Tino, a veliko hvala upućujemo svim sudionicima, ali i organizatorima što su nam i ove godine omogućili da se malo proveselimo i opustimo. A da je bilo zabave, smijeha i veselja potvrđuju vam i naše fotke!

DORA RAŠAN I DARIA VUK, 2.G

Ukupno: 15320971