«NA TERENU» U HOTELU PANORAMA

Autor: Željka Ivančok Varga, 29. 4. 2016.

Dana 28. travnja 2016. učenici 4.EK razreda posjetili su jedan hotel u sklopu nastavnog gradiva iz predmeta Marketing usluga. Profesorica Tanja Gregur izabrala je objekt Hotel Panorama Prelog, u sklopu sportsko-rekreacijskog kompleksa DG-Sport u Prelogu.

Zašto baš Panorama? Taj hotel je od velikog značenja za grad Prelog, a moglo bi se reći čak i za cijelu Međimursku županiju. Hotel je smješten tik uz najveće akumulacijsko jezero u Hrvatskoj te je dobio naziv „Panorama“ zbog nevjerojatnog pogleda na jezero koji se pruža iz cijelog hotela.

Na recepciji srdačno nas je dočekala direktorica hotela gđa. Dragica Gregoraš. Provela nas je kroz hotel koji raspolaže s 20 soba, ali se planira nadogradnja još 30 soba.  Kao dio sportsko – rekreacijskog centra DG Sport svojim gostima nudi niz sportskih sadržaja te bogatu ugostiteljsku ponudu u caffe baru i restoranu. Gosti imaju mogućnost korištenja vanjskih terena za tenis, nogomet i odbojku, dok su zimi na raspolaganju unutarnji tereni i teretana.  Gosti mogu iznajmiti i bicikle te na taj način u zdravom tijelu održavati zdrav duh.

Hotel Panorama također raspolaže s prostorima za održavanje kongresa, seminara, team buldinga i radnih sastanaka pa je zato zanimljiv domaćim i stranim poslovnjacima.

Hotel ima tri zvjezdice, ali ima sve uvjete, osim bazena koji je također u planu, za kategorizaciju hotela s četiri zvjezdice. Uz velike troškove koji ih prate, ipak posluju s dobitkom, a najvažniji promocijski element im je usmena predaja zadovoljnih gostiju. Osim toga  naglašava i važnost internet booking-a kao sekundarnog oblika promocije. Isti takav hotel naši domaćini mogli su izgraditi negdje na Jadranskoj obali, što bi vjerojatno rezultiralo većim prihodima, ali vlasnici su entuzijasti koji žele misliti na dobrobit cijele lokalne zajednice, grada Preloga pa i Međimurske županije.

Direktorica je naglasila da učimo strane jezike kako bismo bili konkurentni na tržištu rada te navela neke primjere iz prakse koji idu tome u prilog. Također naglašava i važnost bavljenja sportom, posebice u godinama kada ne budemo više tako mladi.

U hotelu trenutno u okviru projekta Erasmus + borave i  učenice iz Latvije sa svojom profesoricom pa vjerujemo da će biti vrlo zadovoljne uslugom u hotelu.

Tekst: Manuela Grubešić, 4. EK