USPJEŠNA REALIZACIJA PROJEKTA „GO4EXPERIENCE“

Autor: Željka Ivančok Varga, 15. 4. 2016.

S obzirom na to da je završio ovogodišnji projekt Go4eXperience u kojem je sudjelovalo četrdesetak učenika naše škole boraveći u Latviji, Sloveniji, Njemačkoj i Francuskoj, uživali smo u njihovim prezentacijama.

U okviru programa ERASMUS+ Srednja škola Prelog sudjelovala je u projektu Go4eXperience u kojem učenici imaju priliku obavljati praktičnu nastavu izvan granica naše domovine. Tako smo surađivali s četiri države: Slovenijom, Latvijom, Njemačkom i Francuskom. Nas četrdesetak ostvarilo je želju i krenulo na putovanje u potrazi za znanjem.

Naravno da veliko hvala upućujemo koordinatoricama Jeleni Bartolić, prof. i Kristini Jančec, prof. koje su pripremile svu potrebnu dokumentaciju i bile nam stalna podrška te neiscrpan izvor informacija, ali i svim nastavnicima koji su nam bili pratnja  tijekom boravka u inozemstvu.

Stoga smo u srijedu, 13. travnja pripremili zanimljive prezentacije o svemu što smo vidjeli, čuli i probali, no priznajem da smo zadovoljno pozirali pred kamerama Srce TV-a i uzbuđeno odgovarali na pitanja njihovih novinara. Svatko se od nas posebno pripremio i lijepo uredio za ovaj događaj koji će nam zauvijek  ostati u sjećanju.

Sve se odvijalo u školskoj dvorani gdje su učenici prezentirali svoj rad. Osim prezentacije, priče i dojmova iz prve ruke,  izradili smo i  tri različite slastice koje smo naučili pripremati sa svojim stranim mentorima. Tu su bile i koordinatorice koje su također dale kraće izjave o samome projektu i uspješnoj realizaciji. Naravno, mi smo ipak bili glavne zvijezde i jedva smo čekali da i nas nešto zapitaju:-) Po završetku događaja uživali smo u novim slasticama i druženju!

TEKST: Veronika Mesarić

GALERIJA SLIKA