Uključi se u nagradni fotografski natječaj MEĐIMURJE - DESTINACIJA POZITIVNIH DOŽIVLJAJA

Autor: Đurđica Katanec, 14. 9. 2015.

SŠP zajedno s Knjižnicom i čitaonicom Grada Preloga organizira natječaj i izložbu povodom Svjetskog dana turizma

Dragi učenici, poznato je da se 27. rujna svake godine u našoj školi na poseban, osebujan i svečan način obilježava Svjetski dan turizma. Zašto? Jer smo na široko poznati po obrazovanju kvalitetnih mladih ljudi, budućih ugostitelja koji zaslužuju (zajedno sa svojim mentorima i stručnim učiteljima) da se njihovom danu posveti posebna pažnja.

Za one koji se žele prisjetiti obilježavanja tog dana proteklih godina:

S manifestacijom smo se prilagodili ovogodišnjoj temi Svjetskog dana turizma koja glasi: „Millions of tourists, millions of opportunities”.

Neki učenici SŠP-a već su tijekom ljeta krenuli u skupljanje fotkica s različitih mjesta i događanja diljem Međimurja kojima će prikazati svoje aktivnosti vezane uz različite turističke mogućnosti našeg kraja.

Dakle, neka vaša fotografija prikazuje mjesto/destinaciju u Međimurju na kojem ste se jako dobro osjećali i još bolje proveli, ili ste uživali u mirnoći koju pruža naš bogati krajolik. To može biti kavica s društvom u omiljenom kafiću, trčanje uz nasip, vožnja biciklom, čitanje knjige, šetnja, koncert, plivanje u rijeci…

VAŽNO JE:
a) da je iz fotografije vidljivo da je snimljena u Međimurju
b) da osoba šalje svoju fotografiju ili fotografiju nekoga tko je snimljen uz privolu i upoznat je s pravilima našeg natječaja (dopuštenje roditelja za maloljetnike)
c) da je iz fotografije vidljiv doživljaj koji izaziva pozitivne vibracije

(Fotografija ne mora nužno biti napravljena ovog ljeta, ali bilo bi poželjno da nije starija od godinu dana. Ako pak u arhivi ne naiđete na svoju fotografiju godine, imate još pet sunčanih i krasnih polujesenskih dana za okinuti neko remek djelce. Sretno!)

Svi radovi koji nam pristignu bit će izloženi na zajedničkoj izložbi SŠP-a i KIČ-a krajem rujna u Knjižnici i čitaonici Grada Preloga. Stručni žiri, ali i šira javnost odlučit će koji su radovi najbolji.

Svoje radove u digitalnom obliku možete slati na: knjiznica.prelog@gmail.com
Rok za slanje fotografija je 20. rujna 2015.
Natjecati se mogu fotografi amateri s najviše 3 rada.
U naslovu poruke napišite ZA NATJEČAJ,  priložite fotografiju isključivo kao prilog u .jpeg ili .jpg formatu te u tekst poruke napišite svoje ime i prezime, adresu i broj mobitela.
Naknadna obrada fotografija, korištenje filtera i efekata, te ubacivanje teksta, okvira i cliparta u fotografije nije dozvoljeno. Fotografije moraju imati minimalnu razlučivost od 300 dpi.

POSEBNA NAPOMENA:
Za autentičnost fotografija odgovaraju pošiljatelji.
Nije dopušteno slati fotografije kojima je cilj izrugivanje.
Nije dopušteno slati fotografije na kojima su (uz vas) i osobe koje ne znaju ili ne dopuštaju javnu objavu svojih fotografija.
Nepotpune prijave i fotografije koje ne odgovaraju pravilima natječaja nećemo razmatrati.

Pobjednike proglašavamo i nagrade dijelimo u ponedjeljak, 28. rujna 2015.

Koordinatorice  projekta su Sanja Pigac (SŠP) i Maja Lesinger (KIČ)