Ekonomisti doznali kako top, moderno i relativno skupo/jeftino urediti dom

Autor: Đurđica Katanec, 24. 10. 2014.

Izvanučionična nastava na sajmu Ambienta i u robnoj kući Ikea ekonomistima 3. razreda otkrila čari promocije, ponude i potražnje namještaja i prateće industrije

U srijedu 15. listopada 2014. mi, učenici 3. EK razreda Srednje škole Prelog, posjetili smo Zagrebački velesajam Ambientu. U sajmu su sudjelovali brojni poduzetnici iz cijele Hrvatske koji se bave različitim proizvodnim djelatnostima (eko voće i povrće, namještaj, madraci, proizvodi na bazi lavande, meda…). Poduzetnici su nas upoznali sa svojim proizvodima koje smo uglavnom degustirali. Neki nisu mogli odoljeti šarmu prodavatelja pa su si ponešto i kupili.

Nakon dvosatnog razgledavanja Abiente posjetili smo jedan od najvećih koncerna iz Švedske koja se bavi prodajom namještaja i kućanskih dekoracija – robnu kuću IKEA.  Nju sačinjava više odjela koji su raspoređeni po njihovoj namjeni u kućanstvu. IKEA ima drugačiji način prodaje od ostalih prodavaonica kod nas u Hrvatskoj. Prije dolaska na blagajne, prolazili smo kroz skladište gdje smo uočili potpuno drukčiji način skladištenja proizvoda, svojevrsno samoposlužno skladište. Na taj način kupac aktivnije sudjeluje i više se angažira u kupovini.  IKEA sadrži i restoran, prodavaonicu za brzu hranu te igraonicu za malu djecu.

Pri polasku kući neki su iz robne kuće ponijeli pokoju sitnicu, a neki su pričali o svom novostečenom znanju i pozitivnim doživljajima. Svoje pozitivne doživljaje prenijet ćemo na svoje roditelje i prijatelje te ćemo ih potaknuti da posjete IKEU i kupe njima zanimljive proizvode.

Maja Vrček i Lara Šestan, 3.EK