Osmaši posjetili SŠ Prelog

Autor: MARIJA OTO, 3. 6. 2014.

Srednja škola Prelog je u subotu 31. svibnja otvorila vrata svim zainteresiranim osmašima i njihovim roditeljima kako bi se upoznali sa školom, profesorima te kako bi saznali potrebne informacije vezane uz programe koje SŠ Prelog nudi.

Sve su goste, buduće srednjoškolce i njihove roditelje, srdačno su dočekali profesori i učenici naše škole koji su im na ulazu u školu dijelili straničnike koje su sami izrađivali u školskoj knjižnici, a koji sadržavaju sve potrebne informacije o našoj školi.

Učenici su prema vlastitim ambicijama i željama mogli posjetiti radionice koje su ih zanimale, a naši su se profesori i učenici potrudili one budu kreativne i motivirajuće za sve buduće ugostitelje, pekare, mesare, pomoćne kuhare i slastičare, ekonomiste i gimnazijalce.

Predstavljali su se razni obavezni, fakultativni i ostali sadržaji koje nudi naša škola; ekonomisti  su pripremili korisnu prezentaciju i demonstrirali vježbeničku tvrtku, hotelijeri su otkrivali tajne uspješnog ugostiteljskog, informatičari su pokazali kako se sklapaju računala, a naš sudionik državnog natjecanja likovnih umjetnosti pokazao je svoj rad na računalu.

Po učionicama u prizemlju smjestili su se naši jezičari kod kojih se moglo provjeriti znanje o predstojećem svjetskom nogometnom prvenstvu, provjeriti svoje pamćenje na raznim igrama,  upoznati latinske sentencije ili pak napisati neki fini recept na talijanskom ili francuskom jeziku.

Geografi su na zanimljiv način putovali Hrvatskom, povjesničari su pričali o nastanku ljudi i o povijesti naše zemlje, a za umjetničke duše i kreativce pripremili smo slikanje „s damom s bisernom naušnicom“ te smo arhivirali otiske dlanova svih naših posjetitelja.

Pekari i mesari najbolje su znali kako privući pažnju posjetitelja: pripremili su razna peciva čiji je miris dopirao sve do ulaza u školu, degustirale su se naše domaće kobasice, čvarci i kosana mast.

I u kabinetu kuharstva pripremali su se privlačni kanapei i ostali mini zalogaji, a iz susjednog su se kabineta, kabineta slastičarstva, širili opojni mirisi slastica koje su pripremale vrijedne ruke naših učenica. U kabinetu posluživanja vrijedni su konobari i hotelijeri pripremali ukusne raznobojne koktele, naravno bezalkoholne, koje su mogli kušati svi posjetitelji.

Takva se ukusna i kvalitetna usluga nudi samo u Srednjoj školi Prelog!

Školu smo predstavili u najljepšem svjetlu. Razveselile su nas povratne informacije jer se čini da će ljetni upisi za nas biti itekako uspješni i da je Srednja škola Prelog u skladu s rezultatima i kvalitetom rada dobila potpuno povjerenje roditelja i učenika.

Galeriju slika pogedajte OVDJE.