Sretan petnaesti rođendan, draga školo!

Autor: MARIJA OTO, 21. 2. 2014.

Srednja škola Prelog 21. veljače 2014. proslavila je svoju 15. godišnjicu. Za tu je priliku u Domu kulture u Prelogu održana svečana akademija na kojoj su sudjelovali učenici i profesori naše škole.

Utemeljena je 1999. godine, kroz nju je prošlo nekoliko generacija učenika, a ono što ju krasi jest osmijeh učenika, želja za znanjem i napredovanjem, prijateljstva te pokoja ljubav koja se razvila u njezinim hodnicima. Iznjedrila je stotine turističkih, hotelijerskih, ekonomskih i inih stručnjaka, te je doprinijela razvoju, napretku i promicanju turizma, hotelijerstva, gimnazijskog programa, ali i deficitarnih zanimanja: slastičar, konobar, pekar, mesar, kuhar te pomoćnih zanimanja kuhara i slastičaraNjezina zasluga za promicanjem turizma i hotelijerstva na području Međimurske županije, ali i šire, istaknuta je bezbroj puta na raznim manifestacijama. Učenici SŠ Prelog upisali su brojne fakultete na kojima usavršavaju znanja i iskustva koja su stekli u svojim srednjoškolskim klupama.

Svečana akademija u Domu kulture grada Preloga okupila je velik broj uzvanika, sadašnjih i bivših učenika, djelatnika škole i sugrađana, ravnatelja srednjih i osnovnih škola Međimurske županije. Svečanosti su prisustvovali i predstavnici gradske i županijske vlasti: gradonačelnik Ljubomir Kolarek, župan Međimurske županije Matija Posavec te zamjenica župana Sandra Herman koji su se svim prisutnima obratili s nekoliko prikladnih riječi.

Novoosnovani pjevački zbor SŠ Prelog otvorio je svečanost himnom, a nakon njih nastavio se prigodni program pod voditeljskom palicom učenika Leone Krušelj (4. G1) i Zorana Baloga (4. EK). Ravnatelj škole Tomislav Gregur pozdravio je sve prisutne goste te je naglasio značaj i potrebu za institucijom koja se bavi obrazovanjem mladih ljudi, promovira turizam, hotelijerstvo, gimnazijski program, kuharstvo, slastičarstvo i ina zanimanja te surađuje sa sličnim školama u Hrvatskoj i izvan nje.

Prezentacijom pedagoginje Tanje Lilić, knjižničarke Nataše Sakač i učenice Leone Krušelj prisjetili smo se najvećih uspjeha bivših i sadašnjih učenika i njihovih mentora na županijskoj i državnoj razini, a film SŠ Prelog, snimljen za potrebe profesionalne orijentacije, prikazao nam je znanja i vještine naših učenika koje stječu na praktičnoj nastavi pojedinih smjerova uz pomoć stručnih učitelja i profesora.

Cjelokupni program popraćen je solo nastupom Anamarije Kramar (4. G1) i Barbare Zadravec (4. G1), koje su otpjevale pjesme: Ave Marija i Zvira voda, uz pratnju zbora kojeg vodi profesor Damir Rodiger; recitacijama Benjamina Mihocija (2. G) te Barbare Zadravec (4. G1), a sve to pod budnim okom profesora Milorada Sarapa te nastupom Filipa Hozjaka, bivšeg učenika SŠ Prelog, danas studenta Umjetničke akademije u Osijeku, koji je izveo ariju iz opere Rigoletto La donna e mobile te pjesmu Jedina.

Za sve je uzvanike nakon svečane akademije bio organiziran domjenak na kojem je ravnatelj škole poželio svim djelatnicima i učenicima još puno uspjeha u daljnjem radu.

GALERIJU SLIKA POGLEDAJTE OVDJE.