ZAVRŠETAK MJESECA HRVATSKE KNJIGE KNJIŽEVNOM ŠETNJOM

Autor: Željka Ivančok Varga, 17. 11. 2021.

Virtualna književna šetnja Prelogom uz učenje i druženje...

Voditeljice Knjižnice i čitaonice grada Preloga još jednom su pokazale svoju domišljatost i entuzijazam te nas pozvale da sudjelujemo u njihovom novom projektu tijekom MHK-a. Vođeni dosadašnjim iskustvom zajedničkog druženja i nepresušnih ideja kolegica Maje i Dominike, znali smo da će i ovo druženje rezultirati zanimljivim spoznajama i inspirativnim primjerima, i naravno da nismo pogriješili. O čemu se radi?

U sklopu projekta IZVAN GRANICA razvijen je hibridni lov na blago na otvorenom. Virtualna književna šetnja Prelogom objavljena je na platformi Actionbound te je ona aktivna i dostupna za korištenje. Kroz rutu se može naučiti nešto više o poznatim preloškim književnicima i lokacijama na kojima je djelovala knjižnica, ali se pritom i zabaviti rješavajući razne izazove. Šetnja vodi igrače na put dugačak 2,4 km kroz uži i širi centar Preloga. Aktivnost je prigodna za uzrast od 14 godina na dalje, može se igrati individualno ili u paru, a za pokretanje je prvo potrebno preuzeti aplikaciju na pametni uređaj. Igra može započeti očitanjem QR koda na plakatima koji se nalaze na oglasnim prostorima. Početna točka cijele šetnje nalazi se ispred zgrade Knjižnice i čitaonice grada Preloga. Važno je napomenuti da se ruta može prethodno preuzeti na uređaj te igrati naknadno bez korištenja WiFi veze - kako kome najviše odgovara. Aktivnost je besplatna kao i aplikacija te se može provoditi samostalno, dok je za grupe predviđeno stručno vodstvo knjižničarke.

U virtualnoj književnoj šetnji sudjelovali su učenici 2.G - Laura Kolarek, Sara Mikec, Lucija Bermanec i Marko Režek te 3. THK razreda - Jelena Tot, Ema Kos, Antonia Crnčec, Roko Kemec i Maja Krčelić te knjižničarka Nataša Sakač,a djelić atmosfere možete vidjeti na fotografijama. Ovom suradnjom završen je Mjesec hrvatske knjige.