ZANIMLJIVA EDUKACIJA U ZABOKU

Autor: Željka Ivančok Varga, 14. 4. 2021.

Nastavnici iz Stručnog vijeća ugostiteljstva prošli još jednu edukaciju u Zaboku...

U utorak, 6. travnja ove godine devet članova Stručnog vijeća ugostiteljstva Srednje škole Prelog sudjelovalo je na 2. dijelu edukacije koji su organizirali Regionalni centar kompetentnosti u turizmu i ugostiteljstvu sa sjedištem u Zaboku, te udruga UNUO koja je specijalizirana za kreativno osposobljavanje osoba s invaliditetom u ugostiteljstvu.

U prvom dijelu edukacije sudionici edukacije prošli su kroz interaktivne radionice u koje su bili  uključeni u ulozi učenika. Vježbe su se odnosile na komunikaciju i poučavanje učenika s invaliditetom s posebnim naglaskom  na slijepe i gluhe osobe te osobe s tjelesnim oštećenjima.

U drugom dijelu edukacije riječi je bilo o podučavanju osoba s intelektualnim teškoćama, načinima najprikladnije komunikacije s njima, načinima podučavanja, korištenju njima primjerenih digitalnih alata i izvođenju praktičnih vježbi. Poseban je naglasak bio na podučavanju djece s Down sindromom, djece s ADHD-om, djece s oštećenjima govorno – glasovne komunikacije te djece s emocionalnim i socijalnim teškoćama.

Srednja škola Prelog je partner škola Regionalnog centra kompetentnosti u turizmu i ugostiteljstvu Zabok koji se financira u okviru Europskog socijalnog fonda.

Iz Srednje škole Prelog na drugom dijelu edukacije bili su strukovni nastavnici: Vlado BogomolecSlađana HermanAnica NaranđaDanijel NaranđaMilena ŠtajerecKrunoslav TilošanecVlado Turek, Goran Žižek, te Ivana Martinec Novak.

Tekst: Sanja Kovačić