SREDNJA ŠKOLA PRELOG UKLJUČENA U ETWINNING PROJEKT „SVAKA KAP JE BITNA“

Autor: Željka Ivančok Varga, 18. 12. 2020.

Još jedan eTwinning projekt u koji smo se rado uključili…

Početkom studenog ove školske godine naša se škola uključila u eTwinning projekt „Svaka kap je bitna“. Riječ je o projektu koji je pokrenula Srednja škola Petrinja, a priključile su se i Ženska opća gimnazija Družbe sestara milosrdnica s pravom javnosti iz Zagreba, Osnovna škola Marije Jurić Zagorke iz Zagreba, Srednja škola Matije Antuna Reljkovića iz Slavonskog Broda, Selahaddini Eyyübi Anadolu Lisesi iz Yenişehira u Turskoj te dakako Srednja škola Prelog.

Svrha je projekta kroz različite aktivnosti razviti svijest kod učenika o važnosti pitke vode​, istaknuti važnost zaštite pitke vode​, ukazati na racionalno korištenje vodenih resursa​, procijeniti važnost osobne odgovornosti i djelovanja za održivi razvoj​, povezati očuvanje okoliša s očuvanjem vlastitog zdravlja​, ali i suradnički učiti i raditi u timu​ te razvijati digitalne kompetencije​.

Iz naše škole u projektu sudjeluju učenice 3. THK razreda: Mateja Munka, Tara Klopotan, Melissa Srpak, Ema Igrec i Magdalena Deban. Voditeljica tima SŠP-a je profesorica Sanja Kovačić.

Jedna od prvih aktivnosti tima bila je izrada logotipa za projekt. Između 9 izrađenih logotipova jednoglasno je odlučeno da logo SŠP-a u projektu “Svaka kap je bitna” bude onaj koji je napravila Mateja Munka.

Naš tim zajednički je napravio i mini powerpoint prezentaciju kojom je kratko predstavljen Prelog, srednja škola i sudionici projekta (u prilogu). Na mrežnoj stranici projekta objavile su i nekoliko  fotografija rijeke Mure uz stihove međimurske narodne pjesme “Zvira voda iz kamena”.

Trenutno pripremaju fotošetnicu rijekom Murom i rijekom Dravom, ali i  niz drugih aktivnosti kojima će realizirati ciljeve projekta te predstaviti vodeno blago Međimurja.

S obzirom na to da nastave uživo trenutno nema, sastanci za potrebe projekta odvijaju se putem aplikacija Messagner te Zoom, dok s ostalim članovima projekta komuniciraju na eTwinningu te odnedavno i preko Facebook grupe “Svaka kap je bitna”.

Projekt se može pratiti putem poveznice  https://twinspace.etwinning.net/120290

Našu prezentaciju također možete pogledati putem poveznice

Tekst: Sanja Kovačić