Dan škole i sporta u Srednjoj školi Prelog

Autor: MARIJA OTO, 10. 5. 2013.

SŠ Prelog tradicionalno je organizirala Naj glas škole i kros.

Četrnaestu godinu za redom Srednja škola Prelog obilježava svoj dan kao i dan sporta. Tog se dana već tradicionalno organizira izbor za naj glas škole koji se održava u Domu kulture u Prelogu. Ove su godine svoje glasovne sposobnosti odlučili odmjeriti učenici: Barbara Kečkeš, Esmeralda Slaviček, Denis Maruševac, Igor Šipek, Nataša Nemet, Kristina Škrlec, Ivana Kočet, Patrick Petric te Eva Embreuš. Svi su natjecatelji dali sve od sebe i odlično su  otpjevali svoje pjesme te su, poput najvećih profesionalaca, zabavili cijelu publiku.

Budno uho i oko stručnog žirija u sastavu Miše Rašana, Damira Rodigera i Anamarije Kramar (prošlogodišnja pobjednica Naj glasa SŠP-a) pratilo je pomno sve nastupe te je odlučilo da najbolji glas ove godine ima Eva Embreuš koja je otpjevala pjesmu Hallelujah. Drugo mjesto osvojio je Denis Maruševac s pjesmom A ti još plačeš, dok je treće mjesto pripalo Patricku Petricu koji je otpjevao pjesmu Ima neka tajna veza.

Simpatije publike pokupio je Igor Šipek, simpatični učenik prvog razreda gimnazije, koji je, uz malu pomoć voditeljice i publike, uspješno otpjevao pjesmu Uzalud vam trud svirači i na taj način zaradio gromoglasni pljesak svih učenika i profesora.

U pauzama između nastupa pjevača publiku su zabavljala dvojica naših glumaca i komičara: Benjamin Mihoci te Andro Damiš koji su izveli monologe iz djela poznatih svjetskih književnika. Benjamin je oživio Sama, glavnog lika djela Tresak Nicka Hornbyja, dok je Andro na kratko vrijeme postao gospodin Smith, glavni lik Ćelave pjevačice Eugenea Ionesca.

Kao posebne izvođačice, ali izvan konkurencije, nastupile su Barbara Zadravec, pobjednica Naj glasa 2011. godine i Anamarija Kramar, prošlogodišnja pobjednica. Nastup iznenađenja priredili su maturanti koji su otpjevali pjesmu Tamo gdje je sve po mom i na najbolji su način priveli cijelu priredbu kraju.

Druženje se nastavilo na Marini gdje je obilježen i dan sporta. Profesori tjelesne i zdravstvene kulture ove su godine odlučili napraviti nešto novo te su organizirali kros učenika i učenica te su na taj način promovirali važnost bavljenja sportom jer tjelesna aktivnost omogućava stjecanje informacija o čuvanju i unapređivanju zdravlja pojedinca i zdravlja okoline.

Galeriju slika možete pogledati ovdje.